Mācīties dabā

Mācīties brīvdienās jeb doties dabā un mācīties.

Jaunajiem reindžeriem tas izdodas lieliski. Kopā ar skolotāju Intu Somu viņi devās pa Svētupes kreisā krasta “fitnesa zāli” un uzskaitīja ziemojošos putnus.

20. janvārī Salacgrīvas vidusskolas Jaunie reindžeri  un vecāki piedalījās ikgadējā ziemojošo ūdensputnu uzskaitē. Šis  ir starptautisks sabiedriskā monitoringa projekts, kas Eiropā tika uzsākts 1967. gadā. To koordinē organizācija Wetlands International.

2023. gada janvārī Latvijā uzskaites notika 57.reizi.

Kopš 2016. gada ziemojošo ūdensputnu uzskaites ir Latvijas Bioloģiskās daudzveidības monitoringa programmas sastāvdaļa. Mēs – 15 cilvēku liela grupa, izstaigājām Svētupes kreiso krastu no Svētciema tilta līdz Svētupes ietekai jūrā. Laika apstākļi bija ļoti piemēroti putnu uzskaitei, jo bija bezvējš, – 4 grādi. Saskaitījām 26 Meža pīles (Anas platyrhynchos) no tām 9 mātītes un 17 tēviņi savā krāšņajā ietērpā. Gājiens bija arī ar kārtīgu izkustēšanos, jo Svētupes krastā bija sakrituši melnalkšņu un liepu stumbri. Izmantojot binokļus, varēja ļoti labi saskatīt gan Meža pīles, gan Lielās zīlītes. Gājiena laikā iepazinām arī stirnu pēdu nospiedumus sniegā. 

Inta Soma

dabaszinību skolotāja

Atbildēt