LASĪŠANAS VEICINĀŠANAS PROGRAMMA “BĒRNU, JAUNIEŠU UN VECĀKU ŽŪRIJA”

No 2001. gada Latvijā veiksmīgi darbojas lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”. Tā ir LR Kultūras ministrijas un Latvijas Nacionālās bibliotēkas finansēta Bērnu literatūras centra iniciatīva, ko raksturo visplašākais aptvērums.

Programma tiek īstenota ikvienā Latvijas novadā un, kopš 2007. gada, tā ir pieejama arī ārpus Latvijas robežām. Katrai vecuma grupai ieteiktās grāmatas lasa un vērtē bērni, jaunieši, no 2012. gada – arī pieaugušie. Tādējādi, rādot priekšzīmi bērniem, par žūrijas ekspertiem ir kļuvuši daudzi vecāki, vecvecāki un skolotāji.

Programmas mērķis ir veicināt lasītprasmi un interesi par grāmatām, vienot lasītājus un rosināt diskusijas par grāmatām, sekmēt augstvērtīgas literatūras izplatību.

Katru gadu, pec lielās lasīšanas, mūsu skolēni mielojas ar gardo kliņģeri un dodas nopelnītā ekskursijā, kuru organizē mūsu lašīšanas programmas koordinatore, mūsu bibliotekāre VALENTĪNA KALNIŅA.

Šodien, 19.maijā, visi čaklie lasītāji devās ekskursijā uz Latvijas Nacionālo bibliotēku, kurā ar sajūsmu tika aplūkotas izkārtotās grāmatas, kurā uzzināja daudz interesantu faktu par tām un vienkārši izbaudīja dienu starp tik daudz grāmatām.

Atpakaļceļā skolēni aplūkoja riteņu muzeju Saulkrastos, izskrējās pa Balto kāpu un meža kaķi.

Spēks un mundrums ir vajadzīgs, jo klāt ir jaunās žūrijas grāmatas, ir jāturpina lasīt un vērtēt:

Priecājamies par čaklākajiem skolotājiem – lasītājiem, paldies par dalību ekskursijā Vinetai Dancei, Evijai Kosītei – Viļķinai un medmāsai Daigai Licītei.

Atbildēt