Ekopadomes nodarbība pirmajām klasēm

Mazie bērni ir mūsu nākotne, un labs piemērs ir jārāda jau laicīgi, tāpēc neilgi pirms ziemas brīvlaika pie pirmklasniekiem ciemojās Ekopadomes pārstāve Marta Antonova.

Ir svarīgi izglītot mazos bērnus, lai viņiem neizveidotos slikti un videi nedraudzīgi ieradumi, jo, kā mēs visi zinām, sliktus ieradumus ir grūti mainīt. Šī iemesla dēļ nodarbības laikā mazie uzzināja, kāpēc ir labi izmantot daudzreizlietojamās pudeles,   par makulatūras un bateriju vākšanas iespējām un nozīmīgumu, veidus, kā taupīt elektrību un ūdeni gan mājās, gan skolā un tika pārbaudītas viņu zināšanas par atkritumu šķirošanu. Skolēni labprāt dalījās ar piemēriem, kā viņi jau tagad cenšas saudzēt vidi. Liels prieks bija dzirdēt, ka daudzi, iepērkoties veikalā,  izmanto audumu maisiņus, kas pašu pagatavoti no vecajām drēbēm.

Lai informācija labāk paliktu atmiņā, nodarbības beigās tika rādītas organizācijas ”Zaļā josta” veidotās filmiņas par plastmasas maisiņa ceļu un par stikla ceļu. Šīs un vēl daudzas citas “Zaļās jostas”  filmiņas jebkurš interesents var noskatīties  sociālajā platformā YouTube.

Personīgi man iepatikās vienā filmiņā pieminētie vārdi, ka viens mazs bērns var izmainīt īgnus vecākus. Šim apgalvojumam es pilnībā piekrītu, tāpēc arī nodarbība beidzās ar ieteikumu, lai skolēni apspriež todien iegūto un uzzināto ar vecākiem.

Ar šo nodarbību viss nav beidzies, jo sākumskola nesastāv tikai no pirmās klasītes vien. Brīvlaiks un gripas epidēmija skolā ir beigusies, tāpēc arī 2.-4. klašu skolēni drīzumā tiks pie līdzīgām nodarbībām.

 

Teksta autore – Marta Antonova

Bildes – Elīna Gertnere

 

Atbildēt