Zinātnieku nakti apmeklē arī 12.klases skolēni

 

Jau vairākus gadus Latvijā notiek pasākums, kas saucas Zinātnieku nakts. Šogad tas bija 28.septembris.  Pasākuma mērķis ir atraktīvā veidā skaidrot un popularizēt zinātnes sasniegumus Latvijā, ļaut plašākai sabiedrībai ielūkoties zinātnisko laboratoriju darba noslēpumos.

Pasākuma aktivitātes katru gadu  veltītas dažādām zinātnes nozarēm, sniedzot ieskatu daudzpusīgajos Latvijā veiktajos pētījumos, iepazīstinot ar mūsdienu zinātnes varoņiem – dažādu zinātnes disciplīnu pārstāvjiem, kuru radošais un aizraujošais darbs var izmainīt mūsu dzīvi. Plašākai sabiedrībai ir atvērti zinātniskie institūti, augstskolu fakultātes, bibliotēkas un muzeji, kur interesenti var iesaistīties diskusijās, uzdot jautājumus zinātniekiem, piedalīties zinātniskos eksperimentos un uz brīdi izjust zinātnieka ikdienu. Zinātnieku nakts ir Eiropas līmeņa pasākums, kurā iesaistoties Latvija iekļaujas to daudzo Eiropu valstu – Zinātnieku nakts organizētāju skaitā, kuras septembra nogalē organizē dažādus pasākumus vairāk nekā 250 Eiropas pilsētās, popularizējot zinātni un tās sasniegumus

Zinātnieku nakti apmeklēja arī mūsu  12. klases skolēni. Skolēni no plkst.18.00-22.00 kopā ar audzinātāju Ritu Ziemeli apskatīja LU Dabas māju un tajā esošās Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu , Ķīmijas  un Bioloģijas  fakultātes,  Rīgas Stradiņa universitātes Anatomijas un antropoloģijas institūtu un vēl RTU Elektronikas un telekomunikācijas fakultātes.

RTU Elektronikas un telekomunikācijas fakultātes pirmā stāva vestibilā bija aplūkojami RTU Elektronikas kluba dalībnieku veidotie interaktīvie elektronikas projekti. Lodēšanas darbnīcā apmeklētāji varēja izgatavot elektronisku metamo kauliņu. Lielākajiem apmeklētājiem tika dota  iespēja pašiem uzbūvēt robotu – līnijsekotāju un ar to sacensties ātrumtrasē. Notika arī RTU Robotikas kluba praktiskā darbnīca. Apmeklētājiem bija iespēja iepazīties tuvāk  ar dronu darbību, arī kā ar prātu var kontrolēt drona darbību, vēroja ķīmijas eksperimentus, kā arī apskatīja milzīgus kukaiņu. Divpadsmitie atzina, ka bijis interesanti, kādam šis apmeklējums noteikti palīdzēs arī tālāko studiju izvelē.

 

Ar iespaidiem dalījās  skolotāja Ziemele – pasākums bija kupli apmeklēts, to apmeklēja ļoti daudz vecāku ar dažāda vecuma bērniem, skolēni, arī ārzemnieki, Divpadsmitie saka paldies Evelīnas tētim par sponsorēto degvielu un automašīnu.

Skolēnu un audzinātājas iespaidus uzklausīja Inta Cirša

Atbildēt