Tūrisma studijas un studiju iespējas. Tikšanās ar skolas absolventi Anniju Pabriku

Pirmdien,23.septembrī, Salacgrīvas vidusskolas aktu zālē viesojās mūsu skolas absolvente Annija Pabrika. Annija vēl joprojām studē Vidzemes augstskolā  tūrisma organizācijas un vadības specialitātē un strādā Raunas domē par tūrisma organizatori. Annija bija atbraukusi, lai pastāstītu par ceļošanu. Viņa jau ir apceļojusi vienpadsmit valstis, kurām tūlīt sekos divpadsmitā. Par visām valstīm gan viņai nesanāca pastāstīt, bet viņa pastāstīja par dažām, no kurām bija visspilgtākās atmiņas.

Pirmā no valstīm bija Lielbritānija. Annija tur bija tieši laikā, kad notika vairāki terorakti . Bet pati Annija teica, ka viņas izvēli tas neietekmēja, kad brauca uz Lielbritāniju. Annija dzīvoja Anglijas dienvidos mazā pilsētiņā. Viņa tur bija devusies, lai strādātu, bet pati saka, ka šī darba pieredze nebija labākā, bet slikta pieredze arī ir pieredze. Pati Annija arī ceļoja pa Lielbritāniju, pārvietojoties ar autobusu. Un viņa pastāstīja par tiem piedzīvojumiem, kuri bija sanākuši diezgan spontāni ar visādiem starpgadījumiem, bet tāpat viss bija izdevies. Protams, arī bija apmeklējusi Londonu, kur izbrauca ekskursijā pa ‘’ Londonas aci’’. Spilgtākā atziņa bija tā, ka viņai cīņa bija pašai ar sevi. Bet viņa tika galā. Annija ļoti uzlaboja savas angļu valodas zināšanas.

Otrs piedzīvojums bija Lapzeme  Somijā. Annijai šis ceļojums bija par velti. Braucot uz šo valsti, Annija daudz ko nezināja par Somiju. Zināja, ka Somija ir dārga valsts. Viņa tur bija pieteikusies, lai būtu kā gide. Annija teica, ka nekas grūts nebija, tikai jākomunicē ar autobusa šoferi un jāpārliecinās, vai ir visi pasažieri. Pašai Annijai ļoti patika šis ceļojums. Stāstīja arī par ziemeļbriežiem, kuri Lapzemē ir kā noklīduši suņi. Pati arī brauca ar ziemeļbriežu pajūgu un arī ar haskiju pajūgu, kā arī šļūca pa kalniņu. Piedzīvoja polārās naktis, pie kurām sākumā bija grūti pierast. Esot redzējusi arī ziemeļblāzmu un arī esot ielekusi āliņģī, un bijusi somu pirtī.

Pēdējais lielais brauciens bija uz Ķīnu. Annijai ir labas ķīniešu valodas prasmes, kuras viņa sāka apgūt tieši Vidzemes augstskolā. Ieguva trešo vietu ķīniešu valodas konkursā, un viņai pēc laika pasniedzēja piedāvāja aizbraukt ceļojumā uz Ķīnu. Annija, protams, piekrita, jo viņai Ķīna jau bija sapnis kopš pirmā kursa. Arī šis ceļojums bija gandrīz par velti. Annijai bija zināšanas arī par ķīniešu kultūru, jo bija daudz lasījusi un pētījusi. Lidojums ilga 7 stundas, tas bija reiss no Maskavas uz Pekinu. Ķīnā bija plus trīsdesmit grādu. Viņa minēja, ka ķīnieši esot ļoti laipni cilvēki. Annija bija aizbraukusi uz semināru dažādu valstu amatpersonām, kur gan uzsvēra, ka viņa tāda nav. Arī apguva zināšanas skolā. Annija arī apmeklēja Ķīnas mūri, kas viņai ļoti patika. Arī bija Pandu parkā. Viņai ļoti fascinēja ķīniešu arhitektūra un inženierija. Ķīniešiem esot ļoti garšīgi ēdieni, kuri neesot trekni salīdzinājumā ar mūsu ēdieniem. Ķīniešiem ļoti patīkot eiropieši, jo mēs eiropieši esam gari un gaišas ādas. Esot pat taisījuši bildes ar Anniju. Viņa visiem iesaka ceļot un meklēt iespējas, kā to darīt par brīvu vai vismaz par samazinātu maksu, un šo iespēju piedāvā tūrisma studijas Valmierā.

  1. septembrī pasaulē bija Starptautiskā Miera diena. Annija arī bija pierādījums tam, ka pat ja valsts valoda šķiet sarežģīta un grūti uztverama, tas nenozīmē, ka ir neiespējami sadarboties savā starpā. Miers starp valstīm un savā starpā! Un ceļošana ir viens no veidiem, kā stiprināt draudzību cilvēku starpā visā pasaulē.

Alita Numure

Atbildēt