Skolas tradīcijas – skolēnu plakātos

Plānojot, kāds varētu būt skolēnu ieguldījums, svinot skolas 100 gadu jubileju, kādā sanāksmē Skolēnu ministrijas jaunieši vienojās plakātos atspoguļot skolas tradīcijas.

Uzdevums nebūt nebija viegls, jo jādomā bija gan par informāciju, gan arī vizuālo materiālu.

Lūk daži piemēri no paveiktā:

12.klase veidoja plakātu par skolas simboliem. Sannija Ērmane intervēja skolas absolventi Pārslu Treimani par kādreizējo tradīciju, kā skolas karogs tika svinīgi nodots nākamajiem absolventiem. Savukārt Daniela Grigorjeva intervijā ar Zani Rubeni atklāj, kā tapis skolas vimpelis. Plakātā var uzzināt gan par senāko skolas žetonu un rombveida žetona nomaiņu ar žetongredzenu. Un, protams – informācija par skolas jaunāko simbolu – skolas logo.

6.b klase ar savu audzinātāju Vinetu Danci veidoja plakātu veltītu Žetonu vakaram. Tur var izsekot gan tam, kā kādreiz tika noformēta skatuve un kādi bija priekšnesumi, gan fiksēts, kad pirmoreiz parādījušās cepurītes. Fotogrāfijas atspoguļo tradīciju – žetona piespraušanu pie skolas karoga(tagad vimpeļa). Ģērbšanās stilu maiņu savā plakātā savukārt apkopojusi 11.klase.

7.c klase atspoguļoja informāciju par 1.septembra norisi dažādos skolas vēstures laikos – mainījušās gan vietas, gan skolēnu apģērbs.

Pasaulē notiekošais maina arī izlaidumu formātu – tas īpaši mainījies pēdējos divos gados. Pandēmijas pirmajā gadā absolventu izlaidums notika skolā, beidzot arī pati skola piedzīvoja šo skaisto mirkli! Pandēmijas otrajā gadā tas notika ārā, Salacgrīvas kultūras centra terasē – skaisti un īpaši, un ļoti karsti:)! Taču tie nekļuva sliktāki, jo uz šo skaisto mirkli ieradās paši mīļākie, tuvākie, tie bija ģimeniski. Draugi un paziņas absolventus sagaidīja mājās vai kādā citā vietā. Atzīmēt īpašus notikumus var jebkur.

Skolas formas? Kas tās tādas, jautā mūsdienu skolēni. Formām NĒ, saka viņi:)

Sports, sports, sports! Tas valdīja, valda un valdīs gan skolā, gan pilsētā. Februāri sportiskie absolventi gaida īpaši, jo tad notiek skolas senākā tradīcija – Absolventu mači! Vienu gadu tie tika mums nozagti. Šogad to nepieļausim:) Turnīrs jeb absolventu mači šogad notiks 49.reizi, 5.februārī.

Raibi raibā tradīcija, spēle ar ārējo izskatu, uz skolu pidžamā, … Tradīcija, kuru gaida gan paši mazākie, gan pusaudži, gan jaunieši un, protams, arī skolotāji! Kad vēl var tik jocīgi saģērbties? Crazy dienā – tad katrs varam parādīt savu slēpto “ES”:))

Atbildēt