SAMSUNG skola nākotnei projekts “Skolēna digitālais IQ”

 Pirms kāda laika skolā viesojās SAMSUNG komanda , kura pirmo reizi Latvijā aicināja ģimenes izstrādāt viedierīču lietošanas noteikumus, tika izsludināts arī konkurss “Ģimenes digitālās veselības vienošanās” (e-klasē visem tika nosūtīta informācija) . Sarunā piedalījās vadītāja Liene Valdmane un influenceris Armands Jaunzems.

Skolēni tika informēti par aptaujas rezultātiem – tikai puse Latvijas jauniešu atzīst, ka viņu ģimenē bijusi panākta vienošanās par interneta un viedtālruņa lietošanas noteikumiem, liecina Samsung skola nākotnei aptauja; 25 % noteikumi ir bērniem, bet ne pieaugušajiem; 45% ir saņēmuši sodu, kad tiek atņemts telefons, vai atslēgts interenets. Izrādās, ka reģionos ir stingrāki noteikumi. 55 % ģimeņu telefonus noliek malā, ja ir ģimenes svētki.

Tikšanās dalībniekiem bija jāiesaisstās lomu spēlēs, un , izrādās, tāpet kā daudzreiz dzīvē, viņi neprot komunicēt.

Kas pārsteidza arī mūsu jauniešus – pētījums rāda, ka jaunieši internetā pavada 14 stundas diennaktī.  Protams, ka jaunieši labāk saprot tehnoloģijas, bet vecākiem savukārt ir lielāka dzīves pieredze.

 

Lai palīdzētu runāt par digitālo ierīču kultūru ģimenē, portālā www.skolanakotnei.lv pieejami ekspertu izstrādāti bezmaksas izglītojošie materiāli – vadlīnijas vecākiem, tests “Ģimenes digitālās veselības termometrs” un īsi padomu video par veselīgu digitālo paradumu ieviešanu ikdienā, kurus ierunājuši jauniešu iemīļoti influenceri – Emīlija Sama, Armands Jaunzems un Natālija Knipše.

Ikviena Latvijas ģimene vismaz viena pieaugušā un viena bērna sastāvā, kas izstrādājusi savus digitālās veselības noteikumus un parakstījusi vienošanos, var piedalīties konkursā. Plašāka informācija un noteikumi pieejami portālā www.skolanakotnei.lv konkursa sadaļā. Konkurss norisinās līdz pat 2020. gada 10. janvārim, un tā balvu fondā ir kopīgs ģimenes ceļojums uz Britu muzeju un Samsung Discovery Centre Londonā, kā arī citas vērtīgas balvas.

Par Samsung Skolu nākotnei

Samsung Skola nākotnei ir “Samsung Electronic Baltics” sociālā iniciatīva, kuras ietvaros jau trešo gadu tiks realizēta programma “Skolēna digitālais IQ”. Tā tapusi sadarbībā ar Latvijas digitālās jomas ekspertiem, un programmas mērķis ir veicināt jēgpilnāku digitālo tehnoloģiju lietošanu, izmantojot tās ikdienas dzīvē, mācībās un arī nākotnē, uzsākot darba gaitas. Programma www.skolanakotnei.lv bez maksas pieejama ikvienam. Programmas partneri ir Latvijas Drošāka interneta centrs, LR Kultūras ministrija, LR Izglītības un zinātnes ministrija, Valsts izglītības satura centrs, Eiropas Parlamenta Informācijas birojs, Rīgas Skolēnu dome un digitālo risinājumu aģentūru “Cube”.

 

Plašāk par projektu: www.skolanakotnei.lv

Iespēja uzzināt jaunāko un sekot līdzi izaicinājuma norisei: https://www.facebook.com/DigitalaisIQ/  un https://www.instagram.com/DigitalaisIQ/

 

Atbildēt