Saldā rudens ekskursija

 

Par rudens ekskursijas galamērķi šogad Salacgrīvas vidusskolas 3.a un 3.b klases skolēni izvēlējās Rīgu, lai iepazītos ar gardākā salduma, šokolādes, muzeju “Laima” un ieskatītos Annas tehno pagrabos.

Tuvojoties šokolādes muzejam, gaisā sajutām pazīstami kārdinošo šokolādes smaržu. Kur tā rodas, kā tā rodas, kāpēc tā rodas? Uz šādiem jautājumiem izsmeļošas atbildes mums palīdzēja rast brīnišķīgas muzeja gides. Meitenes pievērsa uzmanību gaumīgi tērptajām darbiniecēm, kuras melnajos džemperīšos un brūnajos tilla svārciņos izskatījās kā īstas šokolādes meitenes!

Un tad pārsteigumi un šokolāde mūs aptvēra no visām pusēm! Ar milzīgu saldumu paku mūs sveica pati muzeja vadītāja, jo, izrādījās, ka skolotāja Vineta bija 175000 apmeklētāja! Karstā šokolāde lija kā upe! Radījām savu uzrakstu uz šokolādes apvalciņa! Izpētījām šokolādes pupiņas ceļu no tās izaugšanas līdz nonākšanai veikala plauktos. Vērojot video, sekojām līdzi pavāru meistarstiķiem un uzzinājām par šokolādes pupiņas pārvērtībām un dažādu šokolādes konfekšu rašanos. Tagad zinām, ka ekskluzīvās konfekšu kastes ir meistaru roku darbs. Tas nemaz nav viegls! Izrādās, ka karameļu vārīšanas procesā lielāko darbu izdara vīrieši! Tas esot īpaši smags darbs. Zēni pat aizdomājās, kā būtu, ja viņi tur nākotnē atrastu savu darbu? Vai arī kāds kļūtu  par pārtikas tehnologu.

Žēl, ka sajūtas un garšu nevar paturēt mūžīgi, taču, cik laimīgi bijām, to apliecina muzejā tapušās fotogrāfijas!

Bet pavisam citas sajūtas un piedzīvojumus baudījām Annas tehno pagrabos. Tie tik bija pagrabi! Aiz katra stūra, līkuma, pagrieziena mūs sagaidīja smaidīgi, zinoši un pārliecinoši gidi un dažnedažādi pārbaudījumi, kas no mums prasīja zināšanas, prasmes, drosmi un atjautību. Un, pats galvenais, te drīkstēja visu aiztikt, izmēģināt!!! Līdām pa tumšu labirintu, kāpām pa šķēršļu joslu un šļūcām pa tuneli, vērojām zvaigžņotas debesis mazā planetārijā, pētījām acīm redzamus, bet neticamus eksperimentus, risinājām dažādus uzdevumus, un…., un ….. To nevar izstāstīt, to jāredz pašam un jāizbauda pašam!

Arī mēs tur bijām, skolotājas Jolanta un Vineta. Ēdām šokolādi, dzērām šokolādi, šļūcām pa tuneli, baidījāmies tumsā un priecājāmies par savu skolēnu prieku un sajūsmu! Paldies skolēnu vecākiem un autobusa šoferītim Aldim par sapņu piepildījumu!

3.b klases audzinātāja Vineta Dance

P.S. “Laimas” šokolādes muzeju skolēni apmeklēja ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros

 

Atbildēt