Kompetenču pieeja jeb mācāmies citādāk – ESF projekts “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”

 

Lai skolēni  uzzinātu ko jaunu, 28 Salacgrīvas vidusskolas 6.-9.klašu skolēni, kuri šo braucienu bija pelnījuši par labām un teicamām sekmēm,  kopā ar skolotajām Laimdotu Pelši un Intu Ciršu  devās uz Cēsīm , lai apmeklētu zinātkāres centru ZINOO un Cēsu pils muzeju. Šo iespēju nodrošināja Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.2.2/16/I/001 “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” realizācija Salacgrīvas vidusskolā, kas notiek sadarbībā ar Salacgrīvas novada domi.

ZINOO centrs  piedāvā interaktīvas ekspozīcijas, lai apmeklētāji varētu paši izmēģināt dažādas tehnoloģijas un pārbaudīt dabas likumus: mācīties matemātiku lēkājot, izbaudīt gravitāciju šūpolēs, izprast berzi braucot ar speciāli aprīkotiem kartingiem, redzēt skaņu, veidot zobratu pārnesumus, saprast katapultas darbības principus, būvēt un vadīt robotus, redzēt zibeni un vēl. Šobrīd centrā esošo ekspozīciju veido vairāk kā 200 eksponāti, kuru skaits regulāri tiek papildināts.

Katrs skolēns atrada sev sirdij tīkamu nodarbi, izprotot un izmēģinot dažādas ierīces un eksponātus. Divas stundas pagāja nemanot , dažam bija izdevies atbrīvoties no kalorijām uz trenažiera, kāds bija uzbūvējis lidmašīnas modeli, cits salicis Eiropas kartes puzli , saklausījis kosmosa skaņas, pārbaudījis savu pacietību , uzcēlis dziļakas modeli , izpētījis, ko savulaik izgudrojis Leonard oda Vinči vai pārbaudījis savu līdzsvaru.

Meitenes sacentās ar zēniem, cik cilvēciņu var noturēt  “Stiprais Alfrēds”.

Tālāk mūsu ceļš veda cauri Cēsīm, apskatot Cēsu centru, kur tieši šajā dienā piemineklim bija atgriezta zeltītā bumba – simboliskā Latvijas brīvības saule, Maija parkā mūs vēl sagaidīja melnie gulbji, Vērojām Jāņa baznīcas rekonstrukcijas darbus un Rožu laukumu, bet tad jau mūs gaidīja gides Ievas izsmeļošais stāstījums par Cēsu vēsturi, vendiem, Brīvības cīņām, Cēsu saistību ar Latvijas valsts karoga rašanos, uzkāpjot jaunās pils tornī.Jaunām zināšanām un prasmēm bruņoti devāmies mājup.

 

 

Salacgrīvas vidusskolas direktores vietniece

Atbildēt