Salacgrīvas vidusskolas skolēni Meža dienās

Atkal klāt gadskārtējās Meža dienas. Tās ietvaros visā Latvijā notiek mežu stādīšana, jo mežsaimniecību neatņemama sastāvdaļa ir mežu atjaunošana. 6. maija rītā arī Salacgrīvas vidusskolas skolēni no 1.a, 1.b, 2.a, 2.b, 3.a, 3.b, 4.a, 4.b, 5.a, 5.b un 8.a  klases bija sagatavojušies meža stādīšanas talkai. Šo klašu skolēni piedalās Mammadaba meistarklasē.Tā piedāvā skolotājiem un skolēniem apgūt vides izglītības programmu “Izzini mežu” caur aktīvu atpūtu Latvijas valsts mežos. Katrai klasei ir iespēja kļūt par Mammadaba Meistarklasi un iegūt balvas. Lai piedalītos Mammadaba meistarklasē, klasei  viena mācību gada laikā kopīgi jāveic noteiktas meža izzināšanas aktivitātes, par kurām var saņemt noteiktu meistarības punktu skaitu. Starp šīm aktivitātēm ir arī meža stādīšana. Salacgrīvas vidusskolai jau daudzus gadus ir izveidojusies laba sadarbība ar Rietumvidzemes mežsaimniecības Salacgrīvas iecirkņa vadītāju Vili Pūteli un meistaru Uldi Vladimirovu.

Pēc lietainajām svētku dienām 6.maija rīts bija saulains, pie skolas skolēnus jau gaidīja Vilis Pūtelis un autobuss, lai dotos uz talkošanas vietu. Tā jau kuro gadu atrodas Salacgrīvas novada teritorijā uz Mērnieku pusi netālu no dižozola. Kad skolēni mežā izkāpa no autobusa, viņus jau gaidīja strādnieki ar stādiņu kastēm un stādīšanas stobriem. Atlika tikai uzklausīt norādījumus un ķerties pie darba. Lielākai daļai skolēnu darbs bija zināms, jo meža stādīšanas talkā piedalās atkārtoti. Bet pašiem mazākajiem skolēniem šis bija jauns piedzīvojums, iegūtas jaunas zināšanas un prasmes. Katrs centās iestādīt pēc iespējas vairāk mazo priedīšu. Kopumā ierādītā platība tika apstādīta ar vairāk nekā 2100 priedīšu.

Pēc labi paveiktā darba pMeza_dienas_2014_26ie dižozola atpūtas vietā visus gaidīja piknika ugunskurs, bet uz galdiem jau saliktas gan desas, gan maize, cepumi, gurķīši, sulas. Arī iesmi jau bija sagatavoti, skolēniem atlika tikai nomazgāt rokas un ķerties pie desiņu cepšanas un pusdienošanas. Pēc kopīga darba un atpūtas secinājums-diena bija izdevusies lieliska. Bez tam, katrs saņēma piemiņas veltes no Latvijas valsts mežiem. Ļoti ceram, ka šī jaukā sadarbība turpināsies.

                           Salacgrīvas vidusskolas skolotāja Lolita Valaņina

Atbildēt