Sadarbosimies, lai mazinātu klimata pārmaiņas!

Katru gadu Vides izglītības fonds aicina skolas, uzņēmumus un citas organizācijas pieteikties dalībai Beļģijas Flandrijas reģiona Ekoskolu tīkla rīkotā starptautiskā akcijā, kas veltīta klimata pārmaiņu mazināšanai. Dalībniekiem jāīsteno kāda iniciatīva, kas mazina ietekmi uz klimata pārmaiņām un veicina informētību par klimata problemātiku. Kampaņas pirmsākums meklējams 2005.gadā, kad Flandrijas reģiona Ekoskolas, Kioto protokola iedvesmotas, rīkoja pirmo Silto džemperu dienu. Tās sākotnējā ideja bija atgādināt par klimata pārmaiņu mazināšanas mērķi, aicinot veikt vienkāršas ikdienas darbības – piemēram, samazināt apkures jaudu un uzvilkt siltāku džemperi, biežāk braukt ar velosipēdu, ēst vietējo pārtiku, izslēgt elektroierīces, kad tās nelietojam, un citas līdzīgas iniciatīvas. Šajā dienā izdevās Flandrijas teritorijā uzskatāmi samazināt radītos ogļskābās gāzes izmešus, kā arī veicināt skolēnu, uzņēmēju un varas iestāžu pārstāvju informētību par klimata pārmaiņu problemātiku.

Kopš 2016.gada ikgadējā kampaņā uzsvars tiek likts uz savstarpēju sadarbību arī globālā līmenī, iesaistot Ekoskolas no visas pasaules, kā arī citus dalībniekus. Silto džemperu dienu plānots izmantot kā rīku sadarbības tīklu veidošanai starp skolām, organizācijām, uzņēmumiem, pašvaldībām un pat valstu valdībām, lai kopīgi sniegtu lielāku ieguldījumu siltumnīcas gāzu emisiju samazināšanā un klimata pārmaiņu novēršanā.

Jau otro gadu Salacgrīvas vidusskola kā ekoskola atbalstīs šo kampaņu. Skolā tiks samazināta siltuma padeve, un skolēni tiek aicināti skolā ierasties džemperos. Tas nenozīmē, ka skolā šajā dienā būs auksti, jo temperatūra arī iepriekšējā gadā tika samazināta par pāris grādiem (ikdienā klasēs ir +21 grāds), un tas praktiksi nebija jūtams.

Silto džemperu diena tiek rīkota piektdien, 16.februārī.

Salacgrīvas vidusskolas ekopadome  aicina arī citas Salacgrīvas novada iestādes šajā dienā par 1 grādu telpās samazināt gaisa temperatūru, tā mazinot ietekmi uz klimata pārmaiņām.

Ceram uz atsaucību!

                                          Salacgrīvas vidusskolas ekopadome

Atbildēt