“Putringo” arī Salacgrīvas vidusskolā

 

10.oktobris ir Starptautiskā Putras diena. Arī Salacgrīvas vidusskolas skolēni aktīvi «putringo» – piedalās nodarbībās, kurās iepazīstas ar veselīgu uzturu, putras nozīmi ikdienas ēdienkartē un aktīvi paši gatavo putras.

Putras programmas iniciators ir AS «Rīgas Dzirnavnieks» («Herkuless»), kas projektu īsteno sadarbībā ar Veselības ministriju, Valsts izglītības satura centru (VISC) un Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC). Salacgrīvas vidusskola šajā programmā jau piedalās vairākus gadus. Šajā mācību gadā tas ir īpaši aktuāli, jo skola kā ekoskola piedalās projektā “Ēdam atbildīgi!” Programmas mērķis ir popularizēt putras kā mūsdienīgu ēdienu un radīt jaunas putras ēšanas tradīcijas. Graudaugi ir viena no nozīmīgākajām produktu grupām, tāpēc ir svarīgi, lai bērni un vecāki mainītu savus ikdienas paradumus un daudz biežāk ēstu graudaugu ēdienus, it īpaši veselīgās putras. Pēc uztura speciālistu ieteikumiem graudaugiem būtu jābūt aptuveni pusei mūsu uzturā. Papildus tēmai par graudaugu veselīgumu skolēni tiek  izglītoti, kā veikalā izvēlēties drošus produktus, lielāku uzmanību pievēršot vietējiem produktiem, vides saudzēšanai- ZERO WASTE idejai. Šī gada putras programmas devīze ir “Auzās ir spēks!”. Skolēniem ir iespēja interesantā un viņiem saprotamā veidā uzzināt par graudaugu labvēlīgo ietekmi uz veselību un organismu kopumā. Katru gadu Putras programmu Salacgrīvas vidusskolā 1.-4. klašu skolēni iesāk ar putras vārīšanu lielos katlos uz ugunskura. Tiek dziedāta īpaša putras dziesma. Oktobra mēnesī pasākumi notiek klasēs. 10.oktobra skolas ēdienkartē arī bija putra. Bet sākumskolas skolēniem visinteresantākās nodarbības ir, kad paši var vārīt putru, izvēlēties piedevas, servēt savu šķīvi acīm tīkamu, jo ēdam ne jau tikai ar muti, bet arī ar acīm.

Rezultātā visi ļoti labi ēd pašu pagatavoto un nepaliek pārtikas atkritumi. Savu gardo putru vārīja arī 4.a klases skolēni un izveidoja savu Putras programmas reklāmu. Putra bija tik garda, ka bija jāvāra atkārtoti. Tas nozīmē, ka bērniem putras garšo.

Ekoskolas koordinatore Lolita Valaņina

 

Atbildēt