Projektu nedēļas aktivitātes 13.februārī

Šodien ēnu diena, kad daudzi skolēni devās ēnot kādas profesijas pārstāvi. Vairākas ēnas bija arī skolas darbiniekiem – Ivetai Kupčai, Santai Čiževskai, Diānai Aldersonei, Tatjanai Kondratjukai, Laimdotai Pelšei, ne tikai mūsu  skolas skolēni, bet arī no kaimiņu skolām.

Direktora vietniece izglītības jomā Santa Čiževska savas “ēnas” nodarbina pa īstam 🙂 “Ēnotājām” bija jāveic reālas stundu izmaiņas, kādas ir gaidāmas nākamajā nedēļā.

Interesenti tika aicināti uz tikšanos ar Martu Danci par profesijas izvēli, motivāciju, dizainera profesiju, jaunatnes lietu speciālista darbu.

 

Vairāku klašu skolēniem notika pirmās palīdzības apmācība kopā ar skolas medmāsu Laini Viļļu.

Projektu nedēļas ietvaros vairākas klases izvēlējās darboties praktiski, palīdzēt skolai ar tādiem darbiem, kādiem ikdienā pietrūkst laika. 8.a klases skolēni nolēma sakārtot un labiekārtot divas telpas, kurās glabājas dažādi atribūti – tērpi, dekorācijas, u.c. lietas, kuras nepieciešamas dažādiem skolas pasākumiem.

Zēni meistaro tērpu novietni jeb tērpu pakaramo. Pašu pirkti materiāli, tātad ziedojums skolai, liels paldies Mārtiņa Kleina ģimenei.

Patstāvīgi apgūst plānošanu, darba sadali, praktiska darbošanās ar dažādiem instrumentiem, kas izrādās – nav sveša lieta, laikam mājās ir “ēnoti” vecāki.

 

9.b klases skolēni Saule Ķūrena un Niks Jakovickis darbojās ar krāsām – nokrāsoja sienas skolas radio telpai, labiekārtoja to ar jaunākām mēbelēm.

Ar astrologa profesiju 2.b un 3.a klases skolēnus iepazīstināja Agnese Gromova- Ķūrena.

Sākumskolas skolēni izmantoja “Ēnu dienu” un devās aplūkot tuvējo ugunsdzēsības un glābšanas dienestu. Sarunā ar posteņa komandieri Kārli Bromu, skolēni varēja uzzināt visu par transporta tehnisko pusi, varēja iekāpt ugunsdzēsēju mašīnā, aplūkoja glābšanas dienesta telpas – kur ugunsdzēsēji trenējas, kāds ir dienas režīms, kur un kā jāmācās, lai apgūtu šo profesiju.

Paldies VUGD par uzņemšanu un interesanto stāstījumu.

 

Direktora vietniece audzināšanas jomā Inta Cirša

Direktora vietniece izglītības jomā Iveta Kupča

 

Atbildēt