Projektu nedēļas aktivitātes 11.februārī

Rosīgi sākās Salacgrīvas vidusskolas 11.februāra diena. Kamēr mazi un lieli pētīja daudzveidīgas tēmas vai darbojās praktiski karjeras izglītības vai ekoloģijas jomā, pa vidu tika apmeklētas vairākas citas aktivitātes – tikšanās ar Salacgrīvas enerģisko un mūžam optimistisko farmaceiti Maigu Liepiņu, Zinātnes un tehnoloģiju muzeja „Kurzemes Democentrs” nodarbības Eiropas Savienības struktūrfondu projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” Nr.8.3.2.2/16/I/001 ietvaros un “Dream faundation” lekcija par studiju iespējām ārvalstīs un Lielbritāniju angļu valodā. Papildus tam Salacgrīvas vidusskolas 10.klase atzīmēja savu simto dienu vidusskolnieku kārtā (par uzdevumiem rūpējās 11.un 12.klases radošā komanda ar Kristu Muciņu, Martu Antonovu, Elīnu Gertneri, Kristiānu Kacaru, Klāvu Gorbuņu, Katrīnu Savinu un citiem palīgiem). 8.a klase paspēja viesoties arī Salacgrīvas novada uzņēmēja Edžus Zvīņa uzņēmumā, apgūstot frēzēšanas mākslu. Papildus notika datorgrafikas darbu izstādes atklāšana. Par to paldies Līgai Treijai. Kā tas viss izskatījās? Lūk foto!

Tikšanās ar Maigu Liepiņu  divām klašu grupā – 5.-6.klašu skolēniem un 7.-9.klašu skolēniem.

Viņa iepazīstināja skolēnu ar savu profesiju – farmaceits. Sākotnēji viņa ieguva izglītību kā feldšeris, bet pēc 4 darba gadiem sapratusi, ka labāk vēlas darboties farmācijas jomā, jo tad vairāk laika varētu veltīt sev. Bet tagad, kad viņai ir sava aptieka savās mājās, cilvēki nāk pie viņas tad, kad citas aptiekas ir slēgtas , pat nakts vidū. Tiem, kas velētos apgūt šo profesiju vairāk jāpievērš uzmanība bioloģijai, ķīmijai, fizikai un arī matemātikai. Uz jautājumu, kādām īpašībām vajadzētu būt šajā profesijā, Liepiņas kundze atbildēja- vēlmei uzzināt ko jaunu, jo jāmācās visu mūžu, būt atvērtam, līdzcietīgam ar vēlmi palīdzēt, smaidīgam, labā garastāvoklī.

Liepiņas kundze uzsvēra arī , cik svarīgi, lai cilvēks būtu vesels un varētu pilnvērtīgi veikt savus pienākumus. Katru rītu viņa ceļas 6.00, tad pusstundu nūjo,  un tikai tad iet uz darbu. Nedēļas nogalē nūjo 10-12 km. Viņa atklāja, ka uz pirmo lielāko pārgājienu viņu  bija iedvesmojuši jaunieši “Bākā”, bet lielākais pārgājiens veikt 2018.gadā 78 gadu vecumā – Spānijā 28 dienās noejot 800 kilometrus.

 

10.klase atzīmē savu simto dienu vidusskolēnu kārtā.

Lai veicinātu skolēnu interesi par eksaktajiem mācību priekšmetiem, izpratni par to, kā pielietot teorētiskās zināšanas praksē un padziļinātu zināšanas STEM un vides jomā, ESF projekta Nr. 8.3.2.2/16/I/001 “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros 2019.gada 11.februārī Salacgrīvas vidusskolā tika organizētas 5 zinātnes un tehnoloģiju muzeja “Kurzemes Democentrs” izglītojošas eksperimentu nodarbības un paraugdemonstrējumi STEM un vides jomā Salacgrīvas vidusskolas 5.-9.klašu audzēkņiem (kopā pasākumā piedalījās 160 skolēni). Zinātnes un tehnoloģiju muzeja „Kurzemes Democentrs” nodarbībās tika nostiprinātas zināšanas eksakto zinātņu un vides izglītības jomā, veikti praktiski uzdevumi un paraugdemonstrējumi.

5.b klases skolēni pašu rokām veidoja praktiskos darbiņus.

Datorgrafikas darbu izstādes atklāšana.

“Dream faundation” lekcija

Vidusskolēniem bija iespēja tikties ar starptautiskās organizācijas Dream foundation pārstāvi Aigaru Asmi,  kurš skolēnus informēja par iespējām studēt ārzemēs . Stāstījums noritēja angļu valodā, kas deva skolēniem papildus bonusus , praktiski pielietojot savas valodas prasmes. Aigars atklāja dažādus mītus par studijām ārzemēs, par iespējām ņemt studiju kredītus, dažādām neparastām mācību programmām. Aigars dalījās arī ar savu pieredzi , studējot Dānijā. Skolēniem ir iespēja ieskatīties organizācijas mājas lapā, kas varētu palīdzēt kādam pieņemt svarīgus lēmumus.https://dreamfoundation.eu/lv_LV/

Inta Cirša, PKK

8.a klase viesojās pie uzņēmēja Edžus Zvīņa, lai gūtu priekšstatu par frēzēšanas darbiem un nākotnes profesijas izvēlēm. Paldies Edžum Zvīnim!

Lai veiksmīgas un interesantiem notikumiem piepildītas turpmākās projektu nedēļas dienas! 🙂

Atbildēt