Projektu nedēļā …

Ceturtdiena – dabaszinātņu un pētnieciskās darbības diena.

Sākumskolā šodien Zili brīnumi. Projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros pie mums viesojās zinātnes centrs “Zili brīnumi”, fizikas nodarbības bērniem vadīja Aldis Kalniņš. “Brīnumi ir tepat deguna priekšā. Tie ir tik tuvu, ka tos varam nesaskatīt – gluži kā savu plaukstu, ja to pieliekam pārāk tuvu pie acīm. Ticības zudums brīnumiem uzceļ aizspriedumu mūri, aiz kura grūti ieraudzīt ko jaunu un pārsteidzošu. Mēs esam brīnumdari, kas veido pasauli sev apkārt”, saka Aldis.

Kas šie par brīnumiem? Pašu gatavots saldējums! Viens divi – gatavs, arī urbis var būt palīgs saldējuma tapšanas procesā.

Eksperimentu veikšana turpinās arī klašu kolektīvos. 2. b klases skolēni sagatavojuši katrs savu eksperimentu, lai tos varētu nodemonstrēt saviem klasesbiedriem. Paldies par ideju un bildēm klases audzinātājai Evijai Kosītei – Viļķinai.

Tikmēr sporta zālē ceļ, veļ un būvē.

Savukārt vecāko klašu skolēni, Karjeras izglītības projekta ietvaros, devās mācību vizītē uz Rīgu, lai tuvāk iepazītu profesiju jūrnieks – sardzes mehāniķis, sardzes stūrmanis, kas tik tuva mums, dzīvojot pie jūras. Apmeklējām Latvijas jūrskolu Bolderājā, šeit mācības var uzsākt pēc 9.klases. Ar mācību procesu mūs iepazīstināja jūrskolas direktors Ervīns Ruņģis un mācību pārzine.

Absolvējot vidusskolu, skolēni var studēt Novikantas Jūras koledžā. Mūsu skolēni nedaudz iejutās jūrnieku lomā.Mācību iestāde studentus nodrošina ar dažādām mācību darbnīcām, praktiskās nodarbības iet roku rokā ar teoriju.Mājup dodoties, bija saklausāmas skolēnu sarunas, kurās dzirdējām, ka tiek pārrunāts redzētais un dzirdētais. Varbūt kāds izvēlēsies tieši šo profesiju?

Tikmēr Salacgrīvā …

7.b klases skolēni kopā ar klases audzinātāju Līgu Siliņu izspēlēja aizraujošu spēli, kuru bija sagatavojuši vecāki Līga Un Aldis – “Orientēšanās pa Salacgrīvu”. Seši objekti, kuros noslēpts slepenais kods ar simbolu S! Gala rezultātā, ja pareizi atbildi uz jautājumiem, tad tiec pie slepenās lādes!

Pārējo klašu skolēni dabaszinātņu un eksperimentu dienā tikās ar SIA “Salacgrīvas ūdens” valdes locekli Kasparu Krūmiņu un turpināja darbu pie iesāktajiem projektiem.

 

 

 

 

Atbildēt