Pasaules dzejas dienā

1991. gadā UNESCO 30. Ģenerālajā konferencē Parīzē tika pieņemts lēmums par Pasaules dzejas dienu svinību datumu – 21. martu. Šī gada kampaņa ir “Uzdāvini dzejoli!”

Šajā dienā visā pasaulē tiek godināti dzejnieki, rīkoti mākslas festivāli, teatrāli vakari, dzejas un mūzikas performances, tikšanās.

Arī mēs aizpildījām garos starpbrīžus ar dzejas minūtēm, dāvinājām dzejoli sev. Mūsu skolēni drosmīgi stājās priekšā saviem skolas biedriem un deklamēja garus un īsus, skanīgus un dziļdomīgus, politiskus un bezbēdīgus, savā dzimtajā valodā un citu tautu valodā dzejoļus.

Izsakām PATEICĪBU:

Rojam Treimanim (2.a), Laumai Tauriņai (2.a), Dominikam Ginteram (3.b), Gustavam Mārcim Tīrumniekam (3.a), Halinai Endei (3.b), Lainei Auziņai (3.b), Dārtai Gedertai (3.b), Kārlim Dārziņam par 3. klašu skolēnu sacerēto dzejoli “Pavasaris” lasījumu, Edvardam Krogzemam (5.b), Danielam Dubrovskim (6.a), kas mūs pārsteidza, norunājot dzejoli krievu valodā, Dignai Gruzdiņai (8.a), Heinriham Endem (8.a), Lienei Priekulei (10.d) un Rinaldam Runcim (11.d.).

Rinaldam pateicība dubultā, jo uzstājās arī sākumskolas skolēnu dzejas minūtēs, tā prezentējot vecāko klašu skolēnus, kuriem dzeja nav vienaldzīga.

Paldies skolēniem, vecākiem un pedagogiem, kas palīdzēja, lai dzejas minūtes izskanētu mūsu skolā.

Dzejas dienai par godu arī angļu valodas stundās pie skolotājas Lauras Endes tika sacerēti dzejoļi.

Atbildēt