Metodiskais darbs

Skolēnu rudens brīvlaiks – laiks, kad pedagogiem ir iespēja pilnveidot savu profesionālo kompetenci sev ērtā laikā. Sanākt kopā metodiskā padomē un metodiskajās komisijās, pārskatīt, pilnveidot uzlabot izstrādātos darba plānus, caurskatīt tematiskos plānus, piedalīties Skola 2030 organizētajos vebināros vai vienkārši, izlabot kādu no skolēnu veiktajiem darbiem, lai pēc brīvlaika varētu sniegt un saņemt atgriezenisko saiti par paveikto pirmajos divos mācību mēnešos.

Pateicoties Limbažu novada Izglītības pārvaldei, mums bija iespēja piedalīties seminārā “Pārmaiņas un to vadība” – “nekad nesaki nekad”. Kas ir pārmaiņas, kā par tām domāt, kā sa – Dzīvot? Kādi ir pārmaiņu veidi, vai gribam būt efektīvi vai miruši, kā veicināt SAVU labbūtību? Par to visu ar mums sarunājās Gitāna Dāvidsone.

Savukārt, Andas Gaitnieces – Putānes sarunā par izdegšanas riskiem, par trauksmes sajūtu mazināšanu, par pateicību pret sevi prakses praktizēšanu, sapratām kā palīdzēt SEV, kā saprotam jēdzienu “pašpalīdzība”. Interneta resursos ir lasāma grāmata “Pašpalīdzības un pašvadītas iespēju arsenāls”.

Noslēdzot pirmo metodisko dienu pedagogiem, saņēmām kārtīgu C vitamīna devu, kuru mums sagādāja Dailes teātra aktieri Gints Grāvelis un Andris Bulis, dziedot un lasot nopietnas/nenopietnas dziesmas un dzeju.

Divu dienu garumā klīniskās un izglītības psiholoģe Zane Kronberga dalījās pieredzē un uzklausīja PII un skolu pedagogus par tēmu ““Pedagoģiskās metodes, kas palīdz iekļaut grupas darbā bērnus ar uzvedības un mācīšanās grūtībām”.

Mācību nedēļu pedagogiem noslēdza visu mācību priekšmetu un vecuma posma pedagogiem profesionālās kompetences pilnveides kurss “Ievads eTwinning”, kuru piedāvāja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning ietvaros.

Paldies Limbažu novada Izglītības pārvaldes speciālistiem, paldies PII “Vilnītis” metodiķei Ligitai Dambei, paldies Limbažu kultūras nama darbiniekiem, Limbažu Valsts ģimnāzijas un Salacgrīvas vidusskolas pedagogiem, jo šīs iestādes nodrošināja telpas, kurās guvām citādāku pieredzi un dalījāmies savā pieredzē. Paldies SIA “Kuivižu enkurs” par gardajām kafijas pauzēm un siltajām pusdienām.

Atbildēt