Mammadaba Meistarklase uzsāk darboties

 

AS “Latvijas valsts meži” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un Starptautisko Vides izglītības fondu rosina skolas atklāt dabu kā labāko mācību klasi un doties ārā – Mammadaba meistarklasē, lai izjustu zemi, sauli un ūdeni uz savas ādas, jo tie ik dienu veic īstu meistardarbu – rada arvien plašāku Latvijas zaļo sirdi – mežu! Mammadaba meistarklasē ik gadu darboties aicinām 1. – 6. klases vai pulciņus, bet tā ir atvērta arī vecāko klašu skolēniem.

Lai skolēni novērtētu tuvākās apkārtnes dabas bagātības un iepazītu savu zemi, pedagogam viena no mācību stundām rudenī jānovada ārā – skolas pagalmā, parkā vai mežā pie skolas, izmantojot pieejamos dabas materiālus. Āra meistarstundai jāatbilst kāda mācību priekšmeta standartam, un tai jābūt saistītai ar meža tematiku.

Pateicoties saulei, zemei un ūdenim, gada laikā Latvijā izaug tik daudz koksnes, cik nepieciešams tik garu trepju izgatavošanai, kas sniegtos no Zemes līdz Mēnesim. Lai mācītos koksni sapratīgi izmantot, skolēniem individuāli vai grupā jāizveido lietas no koksnes un citiem dabas materiāliem, kas skolā kalpos aktīvai atpūtai vai izglītībai, piemēram, ielu vingrošanas rīki, pastaigu laipas, saules pulkstenis, sajūtu takas u. tml.

Skolēni dodas meža meistardienā. Mūsu skolas skolēni ik pavasari jau 10 gadus ir piedalījušies meža stādīšanā.

Šajā mācību gadā Meistarklasei pieteikušies 1.a klase un skolotāja Baiba Runce, 1.b klase un skolotāja Laura Ilvesa, 2.a klase un skolotāja Laura Eimane, 2.b klase un skolotāja Vineta Dance, 3.a klase un skolotāja Iveta Kupča, 3.b klase un skolotāja Indāra Ceika, 3.c klase un skolotāja Dace Kaša, 4.a klase un skolotāja Lolita Valaņina, 4.b klase un skolotāja Evija Kosīte –Viļķina, 7.a klase un skolotāja Iveta Kupča, 7.b klase un skolotāja Agnese Gromova-Ķūrena

Piedaloties Mammadaba Meistarklases programmā skolēniem un skolotājiem ir iespēja  apgūt dabai draudzīga dzīvesveida un atbildīgas ekonomikas faktus. Skolēni mācās saudzēt apkārtējo vidi, mācās šķirot atkritumus, mācās izprast, kādu kaitējumu atkritumi nodara videi, kāpēc tie ir viens no  iemesliem klimata pārmaiņām. Lai pilnībā sadalītos, plastmasas maisiņam vajadzīgi 400 gadi, metāla bundžai – vairāk nekā 10 gadi.

Arī šajā mācību gadā skola piedalās makulatūras un izlietoto bateriju vākšanas konkursā. Dzīvosim tā, lai mēs neradītu draudus apkārtējai videi! Dzīvosim “zaļi”!

                                                                    Projekta “Mammadaba Meistarklase” koordinatore Lolita Valaņina

Atbildēt