Mācīties citādāk

Ne tik bieži sanāk mācīties par to, kas Tev ir pieejams tepat uz vietas – savā pilsētā. Mācību tematus, cik vien tas ir iespējams, šobrīd mēģinām sasaistīt ar reālo dzīvi mums apkārt.

Piektklasniekiem paveicās. Noslēdzot sociālo zinību un vēstures tēmu “Kā izzināt savas tuvākās apkārtnes vēsturi?”,  5.klašu skolēni apmeklēja Salacgrīvas Sv. Dievmātes Patvēruma pareizticīgo baznīcu (celta 1873. gadā),  Lielsalacas evanģēliski luterisko baznīcu (celta 1777. gadā) un Salacgrīvas Sv. Marijas Goreti katoļu baznīcu (celta 1997.gadā).

Kurā to tām ir apskatāmi  kultūras pieminekļi? Kuras baznīcas griestu gleznojuma autors ir ainažnieks? Kuras baznīcas adrese ir bijusi Sarkanarmijas iela 2, un kura ir visakustiskākā baznīca?

Vai zināji, ka Sv. Marijas Goreti baznīcas arhitekts ir Limbažu novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs? Šo un vēl daudz ko citu –  arī to, ka baznīcas nav apkurināmas –  tagad zina mūsu piektklasnieki.

Tik daudz jautājumu uz kuriem saņēmām atbildes, kurus aplūkojām dzīvē, tepat – mūsu pilsētā.

Paldies draudzes pārstāvei Marijai Grigorjevai, mācītājam Andrim Vilemsonam un skolotājai Intai Ciršai par interesanto stāstījumu, Intai Somai – par dabas vitrāžām un skolēniem par izturību!

Laila Olte

sociālo zinību un vēstures skolotāja

Atbildēt