Līnijdejotāji Stokholmā

 

Līnijdejotāji Stokholmā

 

20. februārī sākās projektu nedēļa, teču mēs, līnijdeju pulciņa dalībnieki ar savu vadītāju Valentīnu Kalniņu, devāmies kopīgā braucienā ar prāmi uz Stokholmu. Mūsu pulciņš šajā braucienā devās jau otro gadu un tāpat kā pagājušo gadu, arī šogad visi izbaudīja jautro braucienu.

Viss sākās ar braucienu autobusā uz Rīgu. Vēlāk tika mērots ceļš līdz Rīgas ostai, kas šobrīd tiek remontēta, tādēļ iekāpšanas vieta atradās tālāk no pašas ostas un mēs kāpām iekšā caur prāmja lejas stāva ieeju, pa kuru iebrauc mašīnas. Tad devāmies savu kajīšu meklējumos.

Mēs iekārtojāmies un devāmies uz konferenču zāli, kur tika apspriests mūsu nākamās dienas maršruts pa Stokholmu.

Tad mēs devāmies atpakaļ uz kajītēm un nedaudz atpūtāmies. Pēc tā devāmies uz zāli, kur tika rādīta neliela prezentācija par Stokholmu, pēc kuras sākās koncerts. Vēlāk daļa skolēnu devās dziedāt karaoke, daļa palika skatīties koncertu. Pēc tam visi devās gulēt.

Nākamā dienā sākas ar sātīgām brokastīm, vienlaicīgi vērojot Stokholmas akmeņainos kanāla krastus un to īpatnējo apbūvi. Tad visi devās uz savām kajītēm un gatavojās pilsētas apmeklēšanai. Tiklīdz nokāpām no kuģa devāmies uz Astrīdas Lindgrēnes muzeju – Junibacken. Visiem ļoti patika šis muzejs, it īpaši Story Train. Tālāk mūsu ceļš veda uz Karaļpili. Fotografējāmies ar sardzes vīru pie pils, vērojām gulbjus un pīļu koloniju kanālā, interesantas celtnes pašā Stokholmas centrā.

Vēlāk mēs devāmies ekskursijā pa Stokholmas centrālo gājēju ielu. Uz prāmja atgriezāmies, braucot autobusā un vērojot Stokholmas ziemeļdaļas apbūvi. Pēc atgriešanās 11 mūsu grupas ekskursantiem bija iespēja iepazīties ar prāmja „Romantika” kapteiņa komandtiltiņu. Sekoja sātīgas vakariņas restorānā. Šajā laikā bija iespēja vērot Stokholmu pirms saulrieta, apbrīnot daudzus citus prāmjus, kuri devās uz Tallinu un citām pilsētām. Vakarā tika apmeklēti karaoke, koncerts un diskotēka. Mazākie piedalījās Lottes konkursā.

Nākamajā dienā iebraucām Rīgā un devāmies uz autobusu. Dažiem nepatika prāmja šūpošanās, bet citiem tas tieši patika, dažiem likās, ka ir diezgan silts, bet citi labprāt vēlētos, lai būtu nedaudz siltāks, bet kopumā visiem patika brauciens. Mēs labprāt dotos vēl kādā braucienā, bet varbūt nākamreiz jau kaut kur citur.

 

Serafima Grigorjeva