Kultūrizglītības programma “Latvijas skolas soma”

19.martā pie mums viesojās dzejniece, ilustratore, komiksu māksliniece LOTE VILMA VĪTIŅA, kas ir sarakstījusi trīs grāmatas – “Dzejnieks un smarža”, “Meitene” un “Ūdenstornis”. Tās ir pieejamas arī mūsu skolas bibliotēkā. Otrs viesis bija dzejnieks un dramaturgs ROBERTS VILSONS. Šajā gadā mēs gaidām, kad iznāks dzejnieka debijas grāmata dzejā. Roberts veido izrādes skolu jaunatnei kopā ar tēti, aktieri Ēriku Vilsonu.

Abi viesi iepazīstināja mūsu skolēnus ar citādāku radošo darbu rakstīšanu. Viņi vadīja un darbojās kopā ar skolēniem radošā un izzinošā nodarbībā bibliotēkā “Grāmatu rakstīšanas un izdošanas darbnīca”.

Skolēni izvēlējās katrs savu iedvesmas grāmatu skolas bibliotēkā, lai veidotu savu ideju savas grāmatas izstrādei. Šis nav viegli, taču vērojot skolēnus no malas, varēja secināt, ka šajās nodarbībās strādāja pat tie, kas ikdienas stundās vēlas nedaudz paslinkot.

Kopā darbojoties, skolēni tika iepazīstināti ar materiāliem, kas veidos grāmatu, ar dažādiem elementiem, kas palīdz radīt grāmatu, kā tā nonāk līdz lasītājam, kādas profesijas vajadzīgas, lai taptu grāmata.

Tā nemanot paskrien 90 minūtas, pat garais starpbrīdis neesot bijis vajadzīgs. Tas ir rādītājs, cik dziļi pusaudži un jaunieši var iegrimt darbā, kad parādījies radošais gars. Rezultātā izcili grāmatu noformējumi un izcila ideja pašai grāmatai.

Galvenais ir IESĀKT! Tikpat veiksmīgi savu nodarbību iesāka arī mūsu vidusskolēni – 10. un 11. klases skolēni. Kāpēc tieši viņiem bija svarīga šāda veida nodarbība? Jo mūsu skolā vidusskolas posmā viena no šī brīža piedāvātajām jomām ir valodu joma, kurā ietilpst daudz stundu latviešu valodā, literatūrā, radošajā rakstīšanā, ir arī publiskā uzstāšanās un kultūras pamati.

Paldies kultūrizglītības programmai “Latvijas skolas soma” par šādu mācību stundu.

Paldies jaunajiem dzejniekiem Lotei un Robertam, kas nodarbības uzsāka ar vienkāršu “ČAU!”

Paldies bibliotekārei Valentīnai Kalniņai un pedagogiem Ritai Kariņai, Lailai Oltei, Indārai Ceikai – Borītei, Lailai Rozenbergai, Evijai Kosītei – Viļķinai, Ritai Ziemelei, Linetai Lauvai, kas ļāva saviem skolēniem ļauties radošajam garam savās mācību stundās.

Iveta Kupča

LSS koordinatore Salacgrīvas vidusskolā

Foto: V.Kalniņa, L.Olte, I.Kupča

Atbildēt