Ekoskolu Ziemas forums 2024

No 23.februāra līdz 25.februārim Rīnūžu vidusskolā notika Vides izglītības fonda organizētais Ekoskolu Ziemas forums. Ziemas forums tiek rīkots katru gadu, pulcējot vides aizstāvjus – skolēnus un skolotājus, lai risinātu aktuālas vides aizsardzības problēmas un veicinātu ideju apmaiņu par to, kā tās īstenot. 

Salacgrīvas vidusskolu šogad šajā forumā pārstāvēja skolnieces Nikola Eizenberga un  Enija Šlekone, kā arī skolotājas Inguna Laksberga un Evija Kosīte-Viļķina. Skolēni un skolotāji piedalījās semināros, lekcijās un darbnīcās, kuras  varēja izvēlēties.

Piemēram, lekcijas par veselīgu uzturu, meža ekosistēmu, Baltijas jūras un saldūdens ekosistēmu izaicinājumiem. Jauniešiem interesants bija ekoteātris, ļaujot izpausties radoši. Skolotājām patika ekskursija uz kultūras pili “Ziemeļblāzma” un Rīnūžu vidusskolas organizētā atslēgu piekariņu izgatavošana no tekstila atgriezumiem.

Viss bija pārdomāts tā, lai arī skolotāji varētu iemācīties ko jaunu, piemēram, Loesje tekstu radošās rakstīšanas meistarklasē, ko vadīja plakātu kustības  “Loesje Latvija” pārstāvji un prasmju darbnīcā “Runāt un Pateikt”, ko vadīja pasākuma vadītājs A.Jenots.

Pedagogiem bija jāveic arī dažādi pieredzes apmaiņas uzdevumi. Pēdējā foruma dienā 30 dalībnieki devās uz Rīgas Brīvostu, bet pārējie devās pārgājienā Mangaļsalā, kur bija jābūt ļoti vērīgiem, jo jāatrod noteikti objekti. Dalībnieki dalījās savās atziņās un viedokļos, sniedzot iespēju veicināt dabai draudzīgas pārmaiņas savās skolās un pat iespējams, savā novadā.

Šī bija interesanta pieredze – paldies par to!

Enija Šlekone

Salacgrīvas vidusskolas Ekopadomes korespondente

Evija Kosīte – Viļķina

Salacgrīvas vidusskolas sākumskolas un latviešu valodas skolotāja

Foto: E.Šlekone, I.Laksberga

Atbildēt