Nākotnes līderu akadēmijas seminārā

Jau esam rakstījuši, ka mūsu jaunieši piedalās “Nākotnes līderu akadēmijas” (NLA) sadarbības projekta “Ar stiprām saknēm Latvijā un Eiropā” nodarbībās, kuras organizē biedrība “Mūžizglītības un kultūras institūts “Vitae”” sadarbībā ar Eiropas parlamenta deputāti Daci Melbārdi.

29.aprīlī Cēsu pilsētas vidusskolas jaunajā korpusā notika pirmais seminārs klātienē , kura galvenais uzdevums bija gatavoties Eiropas parlamenta noklausīšanās sēdes modelēšanai kopā ar Daci Melbārdi. Bija pārstāvētas trīs skolas – paši mājinieki, Balvu valsts ģimnāzija un mēs- NLA dalībnieki ,12.klases skolēni, Lizete Ieviņa un Egīls Kļuss, kā arī 9.a klases skolniece Grēta Salmane un septītklasniece Marta Baķe.

Semināra laikā notika divas nodarbības. Pirmo “Personiskā līderība” vadīja atraktīvā un radošā Vita Brakovska. Skolēni saņēma vairākus uzdevumus- oriģinālu priekšā stādīšanos, izvēļu izdarīšanu, sarunas biedra pārliecināšanu, kā arī iedvesmojošu informāciju par veiksmīgiem Latvijas uzņēmējiem.

“Mūsu semināra vadītāji bija optimistiski noskaņoti, lai vadītu nodarbības, kas patiesi iepriecināja. Vēlētos, lai kādu no šiem vadītājiem un arī jauniešiem uzaicina apmeklēt Salacgrīvas vidusskolu. Diena bija izdevusies, jo kopā ar mani visas dienas garumā bija zinoši un optimistiski noskaņoti cilvēki,” atklāj Egīls.

Lizete dalās savos iespaidos: ” Man ļoti patika šis pasākums, un arī kopumā šī diena. Es jutos ļoti komfortabli, varbūt biju nedaudz uztraukusies, bet kopumā bija ļoti forši. Man patika iesaistīties diskusijās, mēģināt pārliecināt otru, kas man ,varētu teikt , izdevās. Es gribētu vēlreiz šādu pasākumu, tā es kaut kādā veidā iegūstu pieredzi, uzzinu kaut ko jaunu, tas palīdzēja man iepazīt citus. Vēl man patika, ka vadītājas bija jaukas un foršas.

Otru nodarbību attālināti vadīja Dace Melbārde. Viņas galvenais uzdevums bija jauniešus sagatavot 14.maija pasākumam, kur tiks izspēlēta sēdes uzklausīšana. Skolēni ieguva zināšanas, kādi ir priekšnoteikumi labam debatētājam, kas ir labi un slikti klausīšanās paradumi, vēroja, kā notiek šāda uzklausīšanas sanāksme, ko dara moderators, eksperti un debašu dalībnieki. Šādu saruna par vienu no tēmām jauniešiem būs jāizspēlē 14.maijā JLA noslēguma pasākumā.

Paldies jauniešiem par līdzdalību un lai izdodas!

Atbildēt