Fridays For Future Latvia

   Šī gada 24.maijā, četras Salacgrīvas vidusskolas skolnieces atbalstīja “Fridays For Future Latvia” pasākumu Global climate strike in Rīga jeb Globālais klimata streiks Rīgā.

Rīgā norisinājās gājiens, kurš sākās Esplanādē, un tālāk tā dalībnieki devās uz Doma laukumu. Gājiena mērķis bija pievērst cilvēku uzmanību klimata pārmaiņām, tāpēc jau iepriekš tika pasludināti saukļi, kuri izskanēs dienas garumā. Cilvēki jau laicīgi bija izgatavojuši plakātiņus ar mīļākajiem uzsaucieniem. Pēc Fridays For Future Latvia Facebook mājaslapas var spriest, ka gājienā piedalījās 250 cilvēki, tostarp 9.a klases skolnieces Elfa Kivliņa, Elizabete Bērziņa, Digne Lemberga un Betija Neretniece. Šīm meitenēm klimata pārmaiņas ir svarīgs temats, tāpēc viņas priecājas, ka arī Latvija ir atvērusi acis šai problēmai un sākusi rīkot dažādus pasākumus. Gājiena dalībniekus pārņēma pozitīvas sajūtas, jo arī cilvēki, kuri nepiedalījās gājienā, viņus atbalstīja, saucot līdzi saukļiem vai sniedzot veiksmes vēlējumus.

Uzzināt vairāk informāciju par šo un citiem līdzīga rakstura pasākumiem ir iespējams Fridays For Future Latvia facebook mājas lapā.

Neliels ieskats 24. maija pasākumā tiks iegūts noskatoties video no viņu mājaslapas:   https://www.facebook.com/fridaysforfuturelatvia/videos/410260726463185/

 

Foto: Maruta Pakalne un Juris Abeltiņš

Ekopadomes pārstāve Marta Antonova

Atbildēt