eTwinning un pašpārvalžu skolu līdzdalības mācības

Aprīļa beigās Skolēnu ministrijas (SM) pārstāves Dagnija Kuka un Elza Marija Lazdiņa kopā ar SM konsultanti Intu Ciršu trīs dienas apmeklēja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) rīkoto klātienes mācību ciklu “eTwining un pašpārvalžu skolu līdzdalības mācības” par pilsonisko līdzdalību, neformālo izglītību un projektu metodi. Šīs trīs dienas bija mācību pirmais modulis un tajā bija iespēja:

* iepazīt citas pašpārvaldes, to mērķus, uzdevumus un darba metodes,

* iegūt zināšanas par to, kas ir līdzdalība, kā tā tiek iedalīta un kā tā atspoguļojas ikdienā,

* izvirzīt nākotnes mērķus, ko skolēnu pašpārvalde mēģinās īstenot tuvākajā laikā.

22.un 23. maijā nodarbības turpinājās ar 2.moduli, Galvenā nodarbību tēma ir LĪDZDALĪBA, kurām vajadzētu rezultēties ar uzrakstītu t.s. līdzdalības projektu. Ir jāsaprot, kas skolā ir svarīgs, kādu tēmu vajadzētu izvēlēties, lai uzlabotu skolēnu dzīvi skolā.

Vēl sekos 3.modulis augusta beigās, un tād būs jāķeras klāt projekta rakstīšanai. Nodarbību laikā esam kļuvuši zinošāki par līdzdalību, darba formā, ES jaunatnes mērķiem, projekta metodi, paplašināja redzesloku ,ļāva apgūt jaunas prasmes un uzstādīt mērķus, ko īstenot gan pašpārvaldē, gan personīgajā izaugsmē.Iedziļinājāmies Erasmus+ programmu daudzveidībā, kā arī uzzinājām par e-Twinning piedāvājajām iespējām.

Atbildēt