Bibliotēkas ekskursija

Šī gada 3.maijā Salacgrīvas vidusskolas skolēni devās ekskursijā uz Rīgas Latviešu biedrības namu un Latvijas Nacionālo operas un baleta teātri. Bet, lai tiktu šajā ekskursijā, bija jāpiedalās konkursā. Salacgrīvas novada bibliotēka rīkoja konkursu, kurā bija jāizlasa ar jūras tēmu saistīta grāmata un jāuzraksta atsauksme par to. Lielākoties konkursā piedalījās desmito un vienpadsmito klašu skolēni.

Ekskursija paplašināja mūsu redzesloku un deva skaidrāku izpratni par operas mākslu. Latviešu biedrības nams mūs priecēja ar skaistām lustrām, sienu un griestu ornamentiem, kamīniem, gleznām un dažādām skaistām zālēm. Skolēniem patika kamīnu zāle, kurā varēja aplūkot koka apdares kamīnu,  īpaši grezna bija Līgo zāle, un mums tika tas gods iekļūt “prezidenta salonā” jeb “zelta salonā”.

Interesanti bija uzzināt, ka šī nav pirmā latviešu biedrības ēka, jo pirmā koka celtne nodega pēc vieniem svētkiem, un, ka uz šī kultūrvēstures pieminekļa jumta nesen atradās trīs bišu stropi, no kuriem vēlāk ievāca medu. Šis medus izcīnīja otro vietu kā garšīgākais Latvijas medus, pierādot, ka arī Rīgā var iegūt medu bez toksiskām vielām. Ekskursijas laikā mums bija iespēja tikties ar slaveno latviešu režisoru un biedrības priekšsēdētāju Jāni Streiču. Viņš skolēnus ieveda savā kabinetā un arī pastāstīja pāris interesantus stāstus, kā arī nofotografējās kopā ar skolēniem pie biedrības karoga.

Pēc Latviešu biedrības nama apskates un pēc brīvā laika izbaudīšanas, devāmies uz Nacionālās operas un baleta ēku skatīties operas izrādi “Dons Paskvāle”. Daudziem šī bija pirmā reize operā, tāpēc valdīja dažādas emocijas. Kā jau vairākums operu, arī šī bija itāļu valodā, bet mums bija iespējams izlasīt tulkojumu uz neliela ekrāna virs skatuves. Dažiem opera ļoti patika, un tie gribētu vēl kādu reizi turp aizbraukt, citi nebija tik lielā sajūsmā. Tomēr mūs visus vieno apbrīna par mākslinieku spēju izdziedāt visas augstās notis un, mūsuprāt, pat neizrunājamos vārdus, kā arī skatuves specefekti.

Sakām lielu paldies pilsētas bibliotēkai, kas organizēja šo pasākumu, un mēs noteikti būsim priecīgi uzzināt par citiem bibliotēkas rīkotajiem pasākumiem.

 

Salacgrīvas vidusskolas 11.klases skolniece

Marta Antonova

Atbildēt