Barikāžu piemiņas dienu sacensības

Janvāris mūsu skolā jau otru gadu saistās ar Barikāžu notikumu piemiņas sacensībām, kuru iniciators un galvenais organizators ir Jaunsardzes instruktors Arnis Cāns.

18.janvāris mūs iepriecināja ar lieliskiem laika apstākļiem, kas nav mazsvarīgi, ja sacensības notiek ārā.

Skolēnu komandas sacentās četrās disciplīnās. Kaut gan arī sastāšanās ierindā dažiem bija  izaicinājums.

Pirmais un visgrūtākais uzdevums bija nostāvēt ierindā ar karogu. 5.-7.klašu komandām bija jānostāv 25, bet 8.-11.klašu komandām 30 minūtes. Pēc uzdevuma veikšanas  skolēni konstatēja, kas tas nepavisam nav viegls uzdevums. Nostāvēt prata arī tādi, kuriem parasti ir grūti būt mierā, acīmredzot svinīgais notikums un atbildība par komandu palīdz saņemties. Visu cieņu!

Protams, bija jāparāda arī zināšanas par barikāžu notikumiem, jāprot uz laiku salikt Latvijas karte. Noslēdzošais bija komandas uzdevums – atrast mežā paslēptus burtus un izveidot vārdu. Pareizā atbilde bija UZVARA.  Uzvarētāji 5.-7.klašu grupā bija 7.a un 7.b klases, bet 8.-12.klašu grupā 1./2.veitu dalīja 8.a un 9.a klašu komandas, bet 3.vietā ierindojās 8.c klase.

Pēc sacensībām izbaudījām ārā cienastu – tēju, desiņas un saldumus, lai izjustu, kā bija toreiz Barikāžu laikā.

Paldies tiesnešiem Valdai Neimanei, Ingunai Laksbergai, Daigai Līcītei, kā arī skolas absolventam Guntim Bergam, kurš bija piekritis būt klāt šajās sacensībās.

Atbildēt