Ārpusstundu aktivitātes

Priecājamies par vidusskolēnu aktivitāti, īstenojot dažādas idejas savā brīvajā laikā.

Šoreiz 10.klases jaunietes Sabīne Taube un Kendija Grāvīte klases stundas laikā ierosināja sarīkot filmu vakaru ukraiņu bērniem, kuri dzīvo mūsu skolas dienesta viesnīcā.

“Arī meitenes dzīvo dienesta viesnīcā un redz šo bērnu ikdienu – daudz treniņu, disciplīna. Meitenes izdomāja, ka bērni ir pelnījuši atpūtu. Nodomāju, cik lieliska ideja! Abas 10.klases skolnieces šo pasākumu pašas noorganizēja par ko man, klases audzinātājai, ir neizsakāms lepnums. Meitenes pagatavoja popkornu un atspirdzinošas limonādes (enerģijai:)

Ukraiņu viesi skatījās filmu “Sapņu komanda 1935” latviešu valodā ar subtitriem krievu valodā, kuru mums atsūtīja viens no filmas aktieriem, mūsu skolas absolvents un basketbola fans – Andris Bulis.

Galvenā tēma tik ļoti sasaucās ar pašu bērnu hobiju – basketbolu. Šis bija arī izglītojošs pasākums. Iepazīt Latvijas kultūru caur kino, dzirdēt un mācīties mūsu valodu bija ļoti vērtīgi.

Meitenes sajūsmināja tas, kā bērni juta līdzi filmai, aplaudējot pie Latvijas komandas gūtajiem groziem. Tas ir kaut kas neaprakstāms!

Sabīne un Kendija ir ļoti gandarītas par paveikto. Šī situācija, kādā ir nonākusi ukraiņu tauta, ir neapskaužama. Kad ieraudzīju bērnu sajūsmu un prieku, es sajutos patiesi laimīga.

Patiesība ir mūsu senču teiktajā: dodot mēs gūstam vislielāko gandarījumu.

Aicinu atbalstīt vienam otru un palīdzēt tiem, kas nonākuši grūtībās. Vairosim labo ap mums, mācīsim bērniem darīt labus darbus, kas silda sirdi”, stāsta skolotāja Laura Ende.

Paldies 10.klases jaunietēm un klases audzinātājai par atbalstu.

Atbildēt