5.-8.klašu Ziemassvētku modes skate

20161218_13394016.decembra pēcpusdienā skolā varēja redzēt visādus tēlus- 5.-8.klašu skolēni gatavojās savai Ziemassvētku modes skatei. Zālē pasākuma viesus sagaidīja iemīļotā seriāla ” Ugusngrēks” varoņi – Zentiņa (Indāra Ceika), Helēna (Elīna Stalte)  un visi pārējie(Skolēnu ministrijas aktīvisti), sēžot pie mājīgi klātiem galdiņiem.

Katra klase bija izvēlējusies kādas  filmas vai pasaku varoņus, kuri demonstrēja savus tērpus. Visi priekšnesumi  beigās tika novērtēti ar īpaši dizainētu diplomu .

Pasākumu  iesāka 5.a klase ar priekšnesumu ” No visa kā” – tur bija gan Šreka princese ar Runci, gan Sniegbaltīte, gan ziemeļbriedis Rūdolfs, gan vēl visvisādi tēli  , raibo gājienu noslēdza Pepija ar draudzeni Anniku un pērtiķīti. Piebildīšu, ka Pepijas lomā pavisam dabiski iejutās audzinātāja Laura Ende. Diploms par visizplānotāko priekšnesumu.

Nākamie bija 5.b klases ” Sniegbaltīte un 7 rūķīši”, ar septiņiem dažādiem rūķīšiem, meža dzīvnieciņiem, trim  karalienēm dažādos tēlos, trim Sniegbaltītēm (tērpos kā grāmatā ) , diviem spoguļiem- katram skolēnam bija sava loma un atbilstošs tērps.  Visu šo pārdomāto gājienu komentēja Marta Uzkalne, visu tekstu improvizējot uz vietas, bez jebkādas aizķeršanās. (priekšā uz lapas bija tikai varoņu uznākšanas secība). Šis  tika novērtēts kā ” Visatbilstošākais priekšnesums” .

7.a klase bija paši izfantazējuši  ” Ziemas karalienes ģimenes salidojumu” ar iespaidīgu Ziemas karalienes uznācienu, viņas meitas radošo tērpu, karali, mīļiem māsas bērniem, māsīcu, svarīgo līgavaini, īsto princi , karalieni Diānu spožās gaismiņās. Visu izteiksmīgi pavadīja  Elizabetes komentārs. Klase saņēma diplomu ” Fantāzijām bagātākais”.

8.b klase bija izvēlējušies filmas Šreks ” varoņus – tērpi vienkārši lieliski, protams daudz tikai izlietota zaļā krāsa. Mazajam Balalā nemaz nebija jāiet kājām- viņu uzstumj ratiņos, elegantais Runcis zābakos labi piestāv audzinātājai Santai Čiževskai, princim ir cēla stāja, Ēzelītis nemierīgs kā vienmēr, ļaunā mātes meita padomājusi par katru detaļu savā tērpā ( skatītājiem netop skaidrs kā Kristers var nostaigāt augstpapēžu kurpēs), Piparkūciņš savā ietērpā ir kustīgs gaidāmās balles nojausmās, Pinokio , raganiņas un citi- visus pat nenosaukt. Spožs priekšnesums! To novērtēja arī žūrija: ” Spožākais priekšnesums”.

6.a klases ” Sūklis Bobs” pārsteidz visus ar  speciāli gatavotām maskām-  Kalmārs, Vāvere, Fantons, Gliemezītis, sūklis Bobs, divas medūzas, Princese, bet  vislielāko atzinību izpelnās Krabis. Katram tēlam ir vēl  sakāma arī kāda atziņa. Priekšnesumā iesaistās arī klases audzinātāja Iveta Kupča, kura saviem” māksliniekiem” pasniedz ūdenszāles. Žūrijasprāt tas ir ” Krāsainākais priekšnesums”.

Atraktīva ir 8.a klases  gadalaikiem veltītā ” Minjonu”modes skate , kur modeļi iet ne tikai pa sarkano paklāju, bet sagatavojuši sev hēlija balonu aleju . Katram gadalaikam ir speciāli tērpi, protams , neiztrūkstošās Minjonu brilles. Līdz ar to vērtējums ” Atraktīvākais priekšnesums”‘.

7.b klase ir pavisam sportiska – viņu uznāciens ir ” Sporta tērpi Ziemassvētku noskaņās” -tur ir gan skrituļotāji, gan slidotāji, slēpotāji un futbolisti, bet iespaidīgākais mirklis, kad uz skatuves parādās milzīga dāvanu kaste ar uzrakstu ” Dāvana 7.b klasei” , kaut arī no dāvanas apakšas nodevīgi rēgojas kurpju pušķi,  mēs visi izliekamies, ka neko neredzam. Un no kastes izlien klases audzinātājs “Eriks Močāns smalkā rūķu tērpā. Un klasei diploms: ” Radošakais priekšnesums”.

Priekšnesumu noslēdz 6.b klases ” Viens pats mājās” . Zinātāji man čukst, ka viss ir tā kā filmā- katra detaļa un katra kustība. Tas ir arī pamācošs priekšnesums  vecākiem- neatstāt bērnus bez uzraudzības. Beigas ir laimīgas – mamma(klases audzinātāja Agnese Gromova-Ķūrena) laimīgi noķer klēpī Kevinu (šoreiz Ņikitu).  Mēģinājumi attaisnojušies. Un arī diploms zīmīgs- ” Atmiņā paliekošākais”.

Arī “Ugunsgrēka ” varoņi ir apmierināti ar modes skati, visu laiku viņus mocīja doma, ko tad vilkt mugurā, bet iespaidojoties no priekšnesumiem, visi izlēma palikt” tādi, kā ir”.

Sekoja ballīte Skolēnu ministrijas sapostajā zālē ar dīdžeju Kalvi (piepalīdzot Egmāram un Rinaldam). Protams, ka sniega pikas dabūja trūkties, cieta arī dažās dāvanu kastes. Bet dabūja trūkties arī vājākas ausis, toties dejotāji bija apmierināti, ballīte izdevusies!

Jaukus Ziemassvētkus!

 

Atbildēt