Viesošanās Carnikavas pamatskolā.

       Šī  gada 9. maijā ar lielu optimismu un zinātkāri salacgrīvieši viesojās Carnikavā. Tā bija kā atbildes vizīte.

Viesošanās sākās ar skolēnu kopbildi pie skolas parādes durvīm. (Šo bildi arī vēlāk skaistā ekorāmī saņēmām dāvanā.)

Neilgi pēc ienākšanas Carnikavas skolā mūs pārsteidza neierasts stundu zvans. Radās sajūta, ka drīz tiks teikts kāds paziņojums, bet paši Carnikavas skolēni jau pie tā ir pieraduši. Kad skolēni bija izgatavojuši savas unikālās vārdu zīmītes, lai cits citu atpazītu, tad notika skolas stāstu apmaiņa. Uzzinājām, kādus pasākumus rīko katra skola, kāds ir pasākumu apmeklējums un citu informāciju. Interesanti bija uzzināt, ka Carnikavas skolā ir nedaudz vairāk kā četrsimt skolēnu, bet viņu ēdamzāle ir daudz mazāka kā mūsu, tomēr vietas pietiek, jo viņiem ir trīs ēšanai paredzēti starpbrīži.

Pēc skolas apskates un komandu stiprinošas un ļoti uzjautrinošas spēles parkā, devāmies uz nēģu muižu.  Tur mums pastāstīja ne tikai par Carnikavas nēģiem un to zvejošanu, bet arī par Salacgrīvas nēģiem. Atraktīvā gide zināja daudz interesantu stāstu par nēģiem un prata noturēt skolēnu uzmanību. Vēlāk viens no apkārtnes vecākajiem zvejniekiem mācīja tīklu lāpīšanu un nostiprināšanu, kā arī mezglu siešanu.  Bija interesenti pielietot saivu ne tikai aušanai, bet arī lāpīšanai. Skolēni dalījās nelielās sarunās pie ugunskura, baudot ceptas desiņas un tēju.

Carnikavas skolēni mūs aizveda arī pastaigāt pa 2 km garo promenādi, kur katrā atpūtas vietiņā deva kādu uzdevumu vai kopīgu spēli. Pārsteidzošs šķita fakts, ka šīs gandrīz pilnībā taisnās promenādes celšanai netika nocirsts neviens koks. Izrādās- tas tāpēc, ka taciņa būvēta uz stigas.

Pēc jaukās pastaigas pienāca atvadu laiks. Bijām priecīgi par jaukajām aktivitātēm, kuras, pateicoties labajiem laikapstākļiem, varējām izbaudīt visas dienas garumā. Paldies par to jaukajām Carnikavas skolniecēm un skolotājai Zaigai Muciniecei! Esam gatavi šo draudzību turpināt.

 

Ekopadomes prezidente

Marta Antonova

Atbildēt