Vācijas vēstniecības vizīte Salacgrīvas vidusskolā

29.aprīlī Vācijas vēstniecība noslēdza vācu valodas mēnesi ar vizīti Salacgrīvas vidusskolā. Vēstniecību pārstāvēja kultūras nodaļas vadītājs Kristofers Gronaus (Christopher Gronau). Viesus sagaidīja skolas direktore Sanita Strauberga un Salacgrīvas apvienības pārvaldes vadītājs Andris Zunde, vācu valodas skolotāji Inta CIrša un Ivo Kuks, kā arī žurnāliste Laila Paegle un informācijas nodaļas vadītāja Ilga Tiesnese.

Viesus sagaidīja 6.un 10.klašu skolēnu dziedāta apsveikuma dziesma. Skolēnus iepriecināja vēstniecības dāvātās rokassprādzes Vācijas karoga krāsās.

Draudzīgā sarunā pie kafijas tases tika pārrunāti jautājumi, kas skar skolas pieredzi vācu valodas mācīšanā ( 17 skolas absolventi ir studējuši vācu valodu! ) , kā arī izvēli mācīt vācu valodu kā otro svešvalodu. Tika pārrunāta arī pieredze, ciemojoties Vācijā, kā arī skolas sadraudzība ar Handevitas Zigfrīda Lenca skolu. K.Gronaus atzina, ka pirmo reizi viņam vēltījuma dziesmu ir dziedājis kāds administrācijas paŗstāvis – šoreiz A.Zunde, dziedot vācu tautas dziesmu.

Divas stundas skolēniem novadīja atraktīvais Jorans Šteinhauers – vienu stundu 5.klasēm, kas jau otru gadu mācās vācu valodu, bet otru stundu 10.klasei, kura valodu mācās pirmo gadu, klāt esot arī ukraiņu skolēniem, kuri apgūst vācu valodu, un arī 9.klašu skolēniem, kuri nākošgad uzsāks mācīties vācu valodu.

Skola dāvanā saņēma jaunas Vācijas kartes, kā arī īpašus piezīmju blociņus.

Skolas ekskursijā gida lomu uzņēmās 8.b klases skolniece Gabriela Altenburga. Varam teikt, ka ciemošanās bija sirsnīga un iedvesmojoša.

Lai skolēniem veicas turpmāk apgūt vācu valodu!

Atbildēt