Uz teātri!

Kā pateikt rudenim ardievas? Kā atvadīties no patriotiskā novembra mēneša? Mēs zinām! Dosimies uz teātri! Tepat, mūsu skolā, jo ar šo mācību gadu darbu atkal uzsāk skolēnu interešu izglītības pulciņš “Teātra pulciņš” divās vecuma grupās. Jaunos aktierus teātra mākslā ievada un vada skolotāja Vineta Dance.

Visu rudeni jaunie mākslinieki čakli lasījuši, tēlojuši, iztēlojušies un mācījušies. Būdami kopā, raisās labas domas un idejas. Tā visiem kopā nonākot pat pie pulciņa nosaukuma “Sēta”, ja jau visi vienā sētā dzīvojot, tad, lai būtu tik latvisks un patriotisks nosaukums!

Ja rudenī uzsāk mācīties lugu, tad, protams, tā ir par rudens tēmu – “Sakņu dārza sargs”, kuru sarakstījusi Ingeborga Stella Krustkalne un nedaudz rediģējusi pulciņa vadītāja.

Sakņu dārzā valdīja liels apjukums. Katram no dārza iemītniekiem nodarīts kāds kaitējums! Magonei trūkst viena lapa, tomāts kļuvis mīksts, kāpostam nozudis viens tērps jeb lapa, gurķim noberzta krāsa, burkānam izplūkāti mati, zirnim nozagta viena pāksts, sīpolam nosmērēts jaunais uzvalks, bet ķiplokam nolauzti skaistie ziedi! Visi kopā nolēmuši rakstīt paziņojumu, ka sakņu dārzam vajadzīgs sargs.

To visu izlasīja suns Krancis. Aizejot uz darba pārrunām, Krancis saprot, ka sakņu dārza iemītnieki paši nav bijuši disciplinēti un kārtīgi. To, protams, viņi neatzīst un iekļūst viltus sarga – “suņa” Džeka nagos, kas īstenībā bija ZAĶIS …

Kā viņiem gāja? Kā viss beidzās? Jautājiet sākumskolas skolēniem, kuri bija pirmie skatītāji.

Paldies drošajiem aktieriem:

Ķirbis – Adrija Graudiņa (1.a), Burkāns – Grēta Grāvere (1.a), suns/zaķis Džeks – Gusts Roberts Bokmelderis (1.a), Gurķis – Sanija Bašēna (1.b), Zirnis – Sendija Bašēna (1.b), Tomāts – Emīlija Mundiciema (1.b), Sīpols – Karlīna Everte (1.b), Magone – Enija Pabērza (3.b), Kāposts – Daniela Jefimova, Ķiploks – Kārlis Birkenbergs (3.b), suns Krancis – Laine Auziņa (4.b), teicējs – Alise Zēģele (3.a), mūzika un video – Dārta Gederta (4.b)

PALDIES teātra pulciņa “Sēta” vadītājai VINETAI DANCEI!

Teksts un foto: I.Kupča

Atbildēt