Tikšanās ar NBS pārstāvi

9.februārī 10.-12.klašu skolēniem bija iespēja tikties ar Nacionālo Bruņoto Spēku (NBS) štāba pārstāvi.

Tikšanās laikā skolēni uzzināja,  kas ir NBS, kādi ir bruņoto spēku veidi, kādas specialitātes var apgūt, tāpat ari par dažādu spēku izvietojumu – sauszemes spēki bāzējas Ādažos, gaisa spēki – Lielvārdē, bet Jūras spēki Liepājā un Rīgā.

 Izrādās, ka profesijas armijā  ir tikai 3 – kareivis, instruktors un virsnieks, bet ir 136 specialitātes, kuras var apgūt, kļūstot par kareivi. Gan, kļūstot par kareivi, gan stājoties Nacionālajā aizsardzības akadēmijā (NAA),  primārā pārbaude ir veselības pārbaude, fizisko rādītāju pārbaude, kā arī  psihodiagnostikas tests. Stājoties augstskolā, protams tiek ņemtas vērā atestāta atzīmes, īpaši matemātikā un fizikā, jābūt labām angļu valodas zināšanām. Beidzot NAA, iegūst leitnanta pakāpi. Studijas ir par brīvu, turklāt studenti saņem stipendiju, visi tiek nodrošināti ar bezmaksas dienesta viesnīcu, tiek nodrošinātas sociālās garantijas, ir iespēja sportot.

Runātājs uzsvēra, ka armija ir labs veids, kā veidot karjeru, tā  nodrošina stabilu atalgojumu, iespējas izaugsmei, apmācības ārzemēs, sociālās garantijas. Grūtākās ir pirmās 16 nedēļas, kuras tiek pavadītas Alūksnes bāzē, daži salūst, neizturot  lielo fizisko slodzi. Pēc 20 gadu dienesta var doties izdienas pensijā un var uzsākt dzīvē kaut ko citu. Arī mūsu viesim ir vēl blakus specialitāte, ar kuru viņš nodarbojas no dienesta brīvajā laikā.

Tikšanās noslēgumā visi saņēma pildspalvu un piezīmju blociņu, kurā ir vērtīga informācija par armiju, Latvijas vēsturi un rīcību ārkārtas apstākļos, kas katram varētu būt noderīga.

Paldies NBS par piedāvāto iespēju satikties, sarunāties un uzzināt!

Atbildēt