Tērvetē …

Pienācis rudens. Rudens ir kā sētnieks, kurš ar savām vēju slotām noslauka pēdējos vasaras krāšņumus, bet septembris mēnesis, kad vasara atblāzmojas pēdējos saules staros, pirmajās rudens peļķēs, lietū un krāsainajās koku lapās.

2.oktobra saulainā dienā 2.a, 2.b, 3.a klase dodas ceļā uz Tērveti – brīnumaino meža salu, plaša Zemgales līdzenuma vidū.

Skolēni priecīgi, ar našķiem un gardām pusdienu maizītēm somās devas mācību vizītē uz Tērvetes dabas parku. Šīs dienas mērķis bija apmeklēt „Zaļo klasi”. Tur varēja aplūkot Latvijas meža dzīvniekus,  augu daudzveidību un iepazīties ar rūķu paradumiem  „Rūķu ciemā”, apskatīt viņu mājiņas, skaistās sēnes un sagaidīt pārsteigumus. Lielais pārsteigums – Pasaku mežā ir  velns, kurš mācīja miltus malt, lai izceptu maizi.

    2.a klases skolēni par redzēto saka: “Man patika līst rūķu mājiņās un uzkāpt skatu tornī (Agnese). Patika braukt ar vagoniņu un rūķīšu mājiņās iepirkties (Daniels D. ). Man patika rūķu mežs (Daniels Ē.). Man patika, ka mēs gājām uz rūķīšu mājiņām, līdām rūķu alās, vērojām dabu. Visvairāk man patika, ka es redzēju meža cūkas ādu (Kristers). Patika padzīvoties rūķu mājiņās un klausīties par dzīvniekiem un  sēnēm. Interesanti bija skaitīt koku gadskārtas (Paula E.). Mēs braucām ar „čukbānīti”,  redzējām putnus un kukainīšus, kas gatavoti no koka. Bija jāatrod dzīvnieku pēdas pēc foto. Man patika ļoti Tērvetes dabas parks (Anda).”

2.b klases skolēniem patika: Emīlija – patika daudz staigāt, daudz uzzināju par dzīvniekiem. Patika velns, jo kopā ar viņu spēlējām spēli. Anna – patika braukt ar vilcieniņu, jo tas bija jautri. Patika velns, jo viņš iedeva pagaršot velna miltus.Ģirts – patika velns, jo viņš bija jocīgs. Sandra – patika spēlēties  rūķu mājās, jo varēja ieiet gandrīz visās  mājās. Patika skatu tornis. Alise – lielsiski bija priecāties Rūķu ciematiņā. Kristiāna R. – velns bija jauks. Skatu tornī bija augstu jākāpj. Tik augstu biju pirmoreiz.Jēkabs – rotaļlaukums bija liels.  Velns bija interesants un mānīgs. Gustavs – ar vilcieņu bija lieliski braukt, jo vienu brīdi braucām ļoti ātri. Evelīna – patika rūķu mājiņas, jo tās bija tik daudz un dažādas. Kristiāna L. – manuprāt, Tērvetes dabas parks ir lieliska pastaigu vieta. No skatu torņa paveras izcils skats. Tur bija velns, kurš mani nobiedēja. Kārlis – es uzzināju daudz jaunumus par dzīvniekiem. No skatu torņa var redzēt rūķu ciematiņu. Lote – patika “Zaļā klase”, jo uzzināju daudz par dzīvniekiem. Rūķu ciems bija interesanti iekārtots. Hanna – patika vērot dabu. Skatu tornī uzkāpjot, var redzēt koku galus. Harijs – skatu torī augšā bija ļoti auksti, bet varēja tālu redzēt. Kristaps – patika kāpt pa nokritušajiem kokiem. Raimonds – patika braukt ar vilcieniņu, jo nebija jāiet ar kājām. Mēs ļoti daudz staigājām. Mārtiņš – iemācījos daudz ko jaunu par dažādiem dzīvniekiem. Patika, ka velns atļāva malt velna miltus.

3.a klases skolēni par piedzīvoto raksta: Artūrs – patika rūķu mājiņas, braukt ar vilcieniņu, satikt velnu. Kristers – patika autobusā sēdēt kopā ar darugu. Tērvetē ir labi suvenīri. Rūķu pilsēta bija apbrīnojama. Alberts Jānis –  patika bērnu laukums, Rūķu pilsēta, braukt ar vilcieniņu. Katrīna – ekskursija bija lieliska. Skatu tornis bija augsts. Velns bija smieklīgs. Lauris – patika braukt ar autobusu, ar vilcieniņu. Patika skatu tornī teleskops. Edgars – man ļoti patika Tērvetē. Tur ir lielisks skatu tornis.Viktorija – patika, ka gide daudz stāstīja par dzīvniekiem. Rūķu pilsētā varēja daudz spēlēties. Keita – vislabāk patika velns un kāpt skatu tornī. Ļoti patika staigāt pa Pasaku taku.

Cik skaisti būt dabā un tik daudz jauna uzzināt un redzēt to visu patiesībā. Pirms liec soli uz priekšu mežā, paskaties zem kājām.

2.a klases audzinātāja L.Rozenberga,

2.b klases audzinātāja E.Kosīte-Viļķina,

3.a klases audzinātāja B.Runce

 

Atbildēt