Skolas Popiela 2020

Pusi janvāra skola bija diezgan rosīga – mani nepameta sajūta, ka klases bija noilgojušās pēc kopā darbošanās, jo gripas epidēmijas dēļ nenotika Ziemassvētku ballīte  – nu tad visi spēki tika veltīti sagatavošanās darbiem Popielai. Piedalījās visas klases no 5.-11. Diemžēl 12.klase nespēja vienoties par priekšnesumu.

Piektdien skola dūca kā milzīgs bišu strops – Skolēnu ministrija bija norādījusi mēģinājumu laikus, roku dīdžejošanā  ievingrināja 8.a klases skolēni Dāvids Jānis Meļikidze un Arvīds Gertners.

Piecos viss varēja sākties – pasākuma vadīšanu savās rokās bija ņēmušas Meisija Sproģe ( 8.a) un Ance Kalniņa (9.a), žūrija ieņēmusi savas vietas. Tajā šogad darbojās Salacgrīvas novada domes priekšsēdētāja vietniece Evija Keisele, mūzikas skolas direktore Katrīna Borozdina , Kr. Valdemāra Ainažu pamatskolas direktore Ieva Skuja, Liepupes pamatskolas skolotāja un Liepupes teātra vadītāja Inese Broka, kā arī mūsu skolas absolvente Karlīna Karlsone.

Žūrijai bija grūts uzdevums, jo visu klašu priekšnesumi bija teicami sagatavoti, tērpi, aksesuāri un dekorācijas  piemeklēti, deju soļi iestudēti, viss atbilstoši videoklipiem.

Priekšnesumus sāka 6.b klase ar “Bermudu divstūra” dziesmu “Zaudējam brāli” – zēni kā  lieliski muzikanti strīpainos krekliņos, meitenes burvīgi iestudējušas deju soļus kopā ar klases audzinātāju Mariku Zeidmani.

7.b klase bija izvēlējusies Kristīnas Agileras dziesmu “Candyman”, kur videoklipā tiek izmantoti motīvi no 1940.gada.  Brīnišķīgas, dejiskas meitenes, zēni stalti, drošu soli (Paldies O.Liedeskalniņam, par profesionālu palīdzību soļotapmācībā!), tērpi, cepures, horeogrāfija , aizrautīgs priekšnesums! Un, protams, ar audzinātājas Līgas Siliņas līdzdalību.

5.c klase uzstājās ar līnijdejotāju vidū populāro Šakiras dziesmu “Waka waka”, kur savu roku priekšnesuma sagatavošanā pielika ritmikas skolotāja Valentīna Kalniņa, lai deju soļi sanāktu ritmiski un sinhroni, parūpējoties arī par dalībnieku grimu.

5.a klase bija sagatavojusi apvienības “Little mix” dziesmu “Love me like you”, kurā tika iesaistīti   visi klases skolēni  – pārliecinošas teksta zināšanas, tērpi, kustības (paldies Emīlijas mammai un klases audzinātājai Sandrai Bērziņai par atbalstu).

Vēl vienu “Little mix” dziesmu ‘’Salute” demonstrēja 6.a klase  – paaugušies, sinhrons dejojums, tērpi.

Ļoti romantisku kompozīciju bija izvēlējušies 5.b klases skolēni – “Apvedceļa” kompozīciju “Zemenes” – fona dalībnieki ritmiski, deju pāris precīzs savā dejā, solisti centās.

Zāli satricināja 9.a klases priekšnesums ar 6 dalībniekiem (pārējie klasesbiedri – tehniskais personāls, jo fona bilde ar Maskavas torņiem bija jāuzglezno un priekšnesuma laikā stingri jānotur) – grupas “Dschingis Khan” dziesma “Moskau 1979” ar Klāva Muciņa izcilu solo. Precīzi tērpi, kustības, aizrautība.

10.klase – visi piedalījās laikietilpīgu aksesuāru gatavošanā, un visi piedalījās priekšnesumā, ieskaitot klases audzinātāju Laimdotu Pelši,. Klase bija izvēlējusies, kā teica žūrija, grūtu uzdevumu – dziesmu, ko attēloja I.Busulis Krievijas raidījumā, un  kuru pirms tam dziedājis B.Moisejevs –  “Звёздочка” , lielisks bija Egils Kļuss šajā lomā ar izcilu teksta prasmi, iesaistītie papildspēki bija palīdzējuši ar grimu, zēni meiteņu ampluā nebija atpazīstami.

9.b klase pārsteidza ar dueta Bujāns dziesmu “Welcome to the club” (Miķeļa mamma pat sašuvusi fliteru auduma bikses, lai būtu tieši tā kā  klipā!) Pārliecinoši! Un skolēni noteikti  jūtas atbalstīti, ja aizmugurē dejo arī klases audzinātāja Sanita Šlekone un Enija no 1. a klases.

Tēlos izcili iemiesojās 7.a klase, izpildot slaveno “ Queen” dziesmu “I want to break free”, pārsteidzot ar akrobātiskiem elementiem.

8.a klase bija izvēlējusies Beyonce dziesmu “Love on top”, kur skolēnu vidū redzējām arī klases audzinātāju Lauru Endi.

8. b klase izvēlējās Britnijas Spīrsas dziesmu “Baby one more time”. Šajā priekšnesumā acis tika pievērstas solistei – Ketijai Alīsijai Kazakai – tik ļoti viņa bija iejutusies tēlā, arī pārējie klases skolēni – gan ar tērpiem, gan kustībām lieliski papildināja šo uzstāšanos.

Skatītāji jautāja, kur 11.klase atradusi grupu “Pirmais kurss”, kuras dziesmu “Krūtis” attēloja perfekti kā klipā.  Bija sabūvētas pamatīgas dekorācijas, izcili piemeklēti tērpi. Piebildīšu, ka 11-tie nebija vienīgie, kuri mainīja dziesmu nedēļu pirms uzstāšanās. Neiztrūkstoši skolēnus priekšnesumā atbalstīja klases audzinātāja Santa Čiževska.

Noslēgumā visi jau gaidīja – ar ko pārsteigs skolotāji jeb 13. klase – šoreiz ar veco labo Los del Rio “Macarenu”. Abus atraktīvos kungus atdarināja Guntars Ūdris un Valdis Kupcis, ar perfektām kustībām un klipam atbilstošos tērpos uzstājās Vineta Dance, Marika Zeidmane, Jolanta Jirgensone, Līga Siliņa, Laura Ilvesa, Laura Ende, Sanita Šlekone, Iveta Kupča un Santa Čiževska.

Pārsteigumu sagādāja Skolas padomes vecāki, uzstājoties ar grupas “Jātnieki” dziesmu “Balle Baložos”. Žūrijas pārstāve Inese Broka teica- tikai tik fantastiskiem vecākiem un fantastiskiem skolotājiem var būt tik fantastiski bērni. (Paldies par labajiem vārdiem!)

Žūrija ātri vien izlēma, kuri trīs priekšnesumi pārstāvēs skolu novada Popielā, bet  grūtības  sagādāja   izdomāt īpašības vārdus, raksturojot katru priekšnesumu – fifīgākais, stilīgākais, akrobātiskākais utt.

Skatītāju simpātijas ieguva 11.klases priekšnesums.

Tātad – novada Popielā piedalīsies – 9.a, 7.b un 11.klases! Apsveicam!

Priekšnesumus sniegs jeb kā viesmākslinieki uzstāsies 10., 9.b un 8.a klases.

Paldies Marikai Zeidmanei un  Skolēnu ministrijai  par darbu, organizējot Popielu. Lai izdodas arī novada Popiela, kura notiks 28.februārī Salacgrīvas novada kultūras centrā, nu jau 4. reizi.

Foto: Inese Sāre

Inta Cirša

 

Atbildēt