Silto džemperu dienā

Aizvadīta “Silto džemperu diena” Salacgrīvas vidusskolā, kad skolā daudzi bija ģērbušies simboliski siltajos džemperīšos. Kas tad šajā dienā tika paveikts?
1. Siltums telpās tika pazemināts jau 15.februārī par 4 grādiem, piedaloties Salacgrīvas novada domes enerģētiķim Jānim Auziņam. Telpās temperatūra netika paaugstināta arī 16.02., kad ekopadome kopā ar skolas direktori Sanitu Šlekoni  no rīta devās par to pārliecināties pie skolas strādnieka Ojāra uz viņa darba telpu. Skolēni un skolas darbinieki atzinīgi  novērtēja šo akciju, jo neviens neizjuta diskomfortu vai kādam būtu bijis auksti. Daži pat novilka savus siltos džemperus. Temperatūra netiks paaugstināta vismaz līdz pirmdienai, 19.02.


2. Skolā ritēja Projekta dienas no 14.līdz 16.02., kad 2.-9.klašu skolēni pievērsās pārtikas tēmai, sīkāk izpētot, kādas vielas tiek pievienotas pārtikas produktiem, to ietekme uz cilvēku un vidi.
3. Daļa ekopadomes skolēnu no 8.b klases gatavoja 5.-12. klasēm erudīcijas konkursu “Vides erudīts”.


4. Ekopadomes meitenes no 10.klases pētīja gaļas produktu ražošanas ietekmi uz vidi, kas ir veģetārs uzturs, mīti un patiesība par veģetārismu. Sagatavotā materiāla prezentācija notiks martā Zaļajā ceturtdienā.


5. Uz skolas ekodēļa ir sagatavota informācija par klimata izmaiņām, ko mēs katrs varam darīt, lai situācija nepasliktinātos, bet uzlabotos.

“Silto džemperu dienas” akcijas mērķis ir izglītot sabiedrību par klimata pārmaiņām un veicināt videi un klimatam draudzīgākus paradumus.

Ekoskolas koordinatore Lolita Valaņina

Atbildēt