Salacgrīvas vidusskolā – skaļās lasīšanas sacensības

Jau otro gadu visā Latvijā 5.- 6. klašu skolēniem ir iespēja brīvprātīgi piedalīties Nacionālajās Skaļās lasīšanas sacensībās. 28. janvārī Salacgrīvas vidusskolā notika lasīšanas sacensību 1. posms.

Šo sacensību mērķis ir pilnveidot  skolēnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un jaunākajām grāmatām, saliedēt skolēnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm.

Šogad savas grāmatas veiksmīgi prezentēja Grēta Salmane (“Bellija stāsts” V.B.Kamerons) un Liene Damsone (“Rekless. Spoguļpasaule” K.Funke) no 6.a klases, Amanda Majore (“Klanu kaķi” Ē. Hantere) no 5.a klases, Dagnija Kuka (“Nindzja Timmijs” H.Tamms), Estere Mihailova (“Slepenais kaķēns” H.Veba), Evija Keiša (“Nikijas dienasgrāmata” R.R.Rasela), Krista Ivonna Miljone (“Negantais Niks un slepenais klubs” F.Saimona) no 5.b klases un Ingars Ignatovs (“Šausmīgā tante” D.Viljams) no 6.b klases.

Sacensību vērtēšanas komisija (skolotājas: Vineta Dance, Inta Cirša un Guna Meiere) vienbalsīgi lēma, ka par Salacgrīvas vidusskolas Skaļās lasīšanas čempionu šogad kļuvis ADRIANS GINTERS no 5.a klases! Apsveicam!

Adriana izvēlētās grāmatas “Harijs Poters un noslēpumu kambaris” (autore Dž.K.Roulinga) prezentācija un lasījums neatstāja vienaldzīgu nevienu no klātesošajiem klausītājiem  un līdzjutējiem.

Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensību 2.posms notiks  20. martā Limbažos. Turēsim par tevi īkšķus, Adrian!  Šim pasākumam jāgatavojas īpaši. Vai nav fantastiski, ja skolēns var sevi saukt par lasīšanas čempionu un konkurēt reģionā un pat valsts līmenī?

Valsts finālā Rīgā Latvijas nacionālajā bibliotēkā 18.maijā tiks izvēlēts valsts Nacionālās Skaļās  lasīšanas čempions. Uz finālu līdzi brauks visa klase!

 

Salacgrīvas vidusskolas bibliotekāre

Valentīna Kalniņa

Atbildēt