Salacgrīvas vidusskolas absolventu mači – tradīcija 45 gadu garumā

IMG_0412

4.februārī Salacgrīvas vidusskolā notika jau 45. Absolventu mačs basketbolā. Svarīgākās sacīkstes sākās vakarā, tās atklāja un ar spēlētājiem iepazīstināja Salacgrīvas vidusskolas 2000. gada absolvents Andris Bulis. – Sporta draugi, skolēni, absolventi, visi tie kuriem basketbols nav svešs! Pirms 45 gadiem skolotājs Pēteris Dārziņš sarīkoja absolventu spēli basketbolā. Kopš tā laika viņi vismaz reizi gadā atbrauc uz skolu, satiek savējos un uzspēlē basketbolu. Šī ir lieliska tradīcija, kas rosina meklēt spēku savās saknēs, – viņš sacīja. Šiem vārdiem sekoja skaļas ovācijas, ko klātesošie sūtīja P. Dārziņam uz Veczāģmežiem.

Kā jau ierasts šajā ilgajā laikā, vienā zāles pusē bija absolventi Elvijs Veide, Gusts Zvīnis, Kristaps Kalniņš, Dins Dancis, Edgars Edelmanis, Edgars Šilbergs, Dāvis Melnalksnis, Elvis Dārziņš, Artūrs Zmičerevskis,  Ēriks Straubergs, Mārtiņš Zariņš, Jānis Irmejs, Jānis  Ozols, Uģis Maurītis, Jānis Sālzemnieks, Aivis Dāvidsons, Kārlis Valenieks, Kaspars Neimanis, Elvijs Jaunbalodis, Ēriks Ozols, Egons Vilde, Kristaps Menniks, Jānis Bergs, Sandis Gromovs, A. Bulis, Guntis Bukāns, Andris Irmejs, Jānis Drulle, Māris Švēde, Aigars Penezis un šī vakara jubilārs un visu 45 maču dalībnieks Aigars Ragainis. Viņiem pretī stājās tradīciju aizstāvji – Salacgrīvas vidusskolas audzēkņi Daniels Grigorjevs, Raivis Kurakulovs, Markuss Kalviņš, Daniels Pīle, Edmunds Celms, Kristers Briedis, Kristers Kotāns, Valters Bitmanis,  Raivo Ramba, Toms Laubmanis, Gvido Horens Paegle un Rinalds  Miksons. Komandas spēli koordinēja vidusskolas absolvents, TTT Rīga galvenais treneris Aigars Nerips un treneris Jevgēņijs Mihailovskis. Uzmundrinājuma vārdus visiem veltīja Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs un vidusskolas direktore Sanita Šlekone. Tad, izskanot starptautiski atzītajai uzvarētāju himnai We Are the Champions, pie darba ķērās spēles tiesneši Māris Zariņš un Raitis Veinbergs un spēles sekretāres Mārīte Jankovska un Linda Grandberga.

Pirmā ceturtdaļa aizritēja ļoti līdzīgā cīņā un noslēdzās ar 23:22 skolniekiem par labu. Otrajā absolventi mazliet uzņēma apgriezienus, un 44:35 viņu labā. Trešo ceturtdaļu absolventi uzvarēja ar67:57. Pēdējā ceturtdaļā skolnieki panāca neizšķirtu, bet beigas labāk nospēlēja absolventi, uzvarot ar 86:76. Pārtraukumos uzstājās 2. -3. klašu dejotāji no deju kolektīva Vēverīši, notika trīspunktu metienu konkurss. Šajā sacensībā labākais bija Kristers Kalniņš, savukārt bumbas triekšanas no augšas jeb danku konkursā skatītāju simpātijas izpelnījās10. klases skolnieks K. Briedis – viņš uzvarēja gan E. Edelmani, gan K. Valenieku. Jau pirms spēles klātesošie sumināja absolventu dienas miniturnīra uzvarētājus. Tajā sacentās absolventu komandas Vectēvi, Tēvi, Dēli, Mazdēli un Zīdaiņi. Šoreiz uzvarēja un īpašo Pētera Dārziņa piemiņas kausu saņēma Mazdēli(E. Veide, G. Zvīnis, Kristaps Kalniņš, D. Dancis, E. Edelmanis, E. Šilbergs un D. Melnalksnis). 2. vietu izcīnīja Zīdaiņi, 3. vietā – Tēvi. Par īpašu balvu vidusskolas sporta zālei un sporta skolotājiem bija parūpējies A. Bulis. Viņš jauno talantu attīstībai dāvināja čeku 450 eiro vērtībā.

Svinīgajā apbalvošanas ceremonijā spēles dalībnieki saņēma45. absolventu mača piemiņas statueti, novada kalendāru un gardu jubilejas torti. Ilgas TIESNESES teksts un foto

Par spēles nozīmīgumu liecina  Facebook ieraksti:
Kristaps Menniks:
45. Salacgrīvas Absolventu mačs man bija pirmais. “Kur es biju agrāk?” jautājums lai paliek neatbildēts, bet – kur būšu pēc gada – ir skaidrs. Fantastiska tradīcija un silta atmosfēra. Paldies visiem, kuri spēlēja un organizēja!