Sacensības “Lāčplēši”

Šodien katrs skolā varēja atpazīt militarizēto sacensību dalībniekus, jo pirmais no uzdevumiem bija uzklāt uz sejas maskēšanās krāsas.

Sacensības sākās ar sastāšanos un uzrunu. Bija prieks redzēt skolēnu aizrautību, veicot 7 pārbaudījumus trasē. Nebija nemaz tik viegli, jo uz muguras visiem bija jānes līdzi mugursoma, jāprot saskaņoti kopā darboties. Mūsu pusē bija laika apstākļi – silts un sauss laiks.

Nākamais uzdevums bija ieroča salikšana. Priekšroka bija komandām, kurā bija kaut viens jaunsardzes pārstāvis, jo tie šādu uzdevumu jau ir veikuši.

Daudz fiziskā spēka prasīja pārvietošanās pieplokot – dažam traucēja galva, citam “dibengals”.

Ja uzmanīgi ieklausījās tiesneša instrukcijās, tad nestuvju pagatavošana, izmantojot divus kokus un 2 jakas, nesagādāja grūtības.

Uzmanīgi bija jādarbojas, meklējot lapās paslēpto “mīnu”.

Azartiski tika veikts uzdevums “ugunspunkta ieņemšana”, kur par granātām kalpoja ar ūdeni piepildīti baloni. Cieta ne tikai “ieņemamā teritorija”, bet arī tiesneši.

Noslēdzošā bija piramīdas vai figūras veidošana.

Sacensībās piedalījās arī divas ukraiņu skolēnu komandas.

Sacensības notiek otro gadu, paldies par to aizrautīgajam instruktoram Arnim Cānam. Pagājušajā gadā piedalījās tikai pamatskolas komandas un vidusskolēni izteica nožēlu, kāpēc viņiem nebija jāpiedalās. Tāpēc šogad tika iesaistīti arī 9.- 11.klašu skolēni.

Paldies arī 10., 11. un 8.c klašu skolēniem – tiesnešiem.

Uzvarētāji: 1.vieta 11.klase, 2.vieta 8.c klase, 3.vieta 7.b klase, 4.vieta 8.a klase, 5.vieta 5.b klase, 6.vieta 9.b klase

Atbildēt