Projekta “Sporto visa klase” 5.sezonas noslēgums

28.maijā ar finālsacensībām “Zemgales Olimpiskajā centrā” Jelgavā noslēdzās Latvijas Olimpiskās komitejas rīkotā projekta “Sporto visa klase” 5. sezona. Visa šī mācību gada garumā 330 klases (no 2. – 6.kl.) no visas Latvijas sportoja piecas reizes nedēļā un šodien 5 labākās četrās vecuma grupās no katra reģiona tikās projekta finālsacensībās.

Arī mēs, Salacgrīvas vidusskolas 4.a klase, esam šajā labāko pieciniekā.

Lai noskaidrotu klases, kuras finālsacensībās pārstāvēs savas izglītības iestādes, projekta gaitā dalībniekiem reģiona ietvaros bija jāpārvar divas atlases kārtas. Pirmajā kārtā mēs sacentāmies stafetēs, veicām labo darbu ar moto “Visi kopā mēs to varam”, kā arī tika vērtētas mūsu sekmes. Pirmās kārtas grupu uzvarētājiem bija jācīnās 2.kārtā, kurā mēs sacentāmies tautas bumbas sacensībās un bija jāpilda vispārējās fiziskās sagatavotības testi.

Savukārt finālsacensībās mums bija jāpierāda sevi gan vairākās stafešu sacensībās un citās sportiskās aktivitātēs, gan zināšanu konkursā par Olimpisko kustību.

Brīvajā brīdī iepazināmies ar policijas ekipējumu, inventāru un autotransportu, likām puzles, turējām rokās ieročus, iesēdāmies policijas mašīnā.

Mūsu klases starti bija dažādi – te ceturtā vietā, te pirmā, te piektā, te atkal pirmā, tādēļ diezgan nepārliecināti par sevi bijām, dodoties uz apbalvošanu. Klausoties kā veicies pārējiem, pārdomājām kļūdas, sapratām, kas jāuzlabo. Pārsteigums un prieka asaras neviltotas, kad izdzirdējām, ka esam iekļuvuši 2. vietā ceturto klašu grupā.

Programmas mērķis ir mērķtiecīgi uzlabot visu klases skolēnu fizisko sagatavotību, stāju, dodot motivāciju nodarboties ar sportu, kā arī vērtēt skolēnu sekmes mācībās.  4. a klases skolēni šajā projektā piedalās otro gadu, un ir redzami uzlabojusies skolēnu fiziskā sagatavotība un veselība. Azarts uzvirmo no jauna, esam gatavi jaunajai sezonai.

Programmu organizē LOK sadarbībā ar “Olimpisko Solidaritāti”, pašvaldībām un Latvijas Futbola federāciju, to atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, LOK ģenerālsponsors “Latvijas Mobilais Telefons”, sporta preču veikals tīkls SIA “Sportland”, holdinga kompānija “LNK Group” un SIA “E.Gulbja Laboratorija”.

Paldies pilsētas, skolas vadībai un skolēnu vecākiem par atbalstu.

Iveta Kupča, 4.a klases audzinātāja

 

Visits: 2

Atbildēt