Projekta “Jaunie vides līderi” noslēgums

 

19.janvārī Valmierā, ļoti jaukā, skaistā vietā – koncertzālē “Valmiera”- notika biedrības “Daibes ilgtspējas centrs” projekta “Jaunie vides līderi” noslēguma pasākums, kurā atkal kopā pulcējās komandas no visas Latvijas, lai prezentētu paveikto.

Piecus mēnešus skolas komanda strādāja pie ZPD “Pārtikas atkritumu samazināšana Salacgrīvas vidusskolā”. Tika veiktas dažādas aktivitātes- novembra mēnesī reizi nedēļā darbojās Eko rats, pie skolas izveidota komposta vieta, klasēs izsniegti plastmasas spainīši bioloģiskiem atkritumiem, veikta aptauja par skolēnu ēšanas ieradumiem, sadarbojoties tika mainīta ēdienkarte, dažās sākumskolas klasēs skolēni katru dienu novērtē pusdienas. Interesantas bija tikšanās ar Naukšēnu vidusskolas un Valmieras 5.vidusskolas komandām, kad tikšanās reizēs notika pieredzes apmaiņa. Nodarbībā 5.-8. klašu skolēniem tika parādīts, ka arī no ne tik kvalitatīviem un izskatīgiem produktiem var pagatavot garšīgus ēdienus. Neaizmirstama palikusi nodarbība ar izcilo pavāru Māri Jansonu. Visas klases iesaistījās aktivitātē “Pārtikas ceļš līdz mūsu galdam”. Šo plakātu izstāde līdz janvāra sākumam bija skatāma Salacgrīvas pilsētas bibliotēkā, bet daži informatīvi plakāti arī Salacgrīvas novada domē. JVL par visām šīm aktivitātēm izveidoja video filmu un prezentāciju. Pasākuma laikā katra komanda prezentēja savas, projekta laikā izstrādātās aktivitātes.

Norisinājās arī erudīcijas spēle 7 kārtās, kuras laikā projekta dalībnieki uzzināja, cik zinoši  kļuvuši vides jautājumos. Visu vērtēja projekta vadītāji nodarbību vadītāji. Rezultātā Salacgrīvas vidusskolas komandai 1.vieta.

Nākamajā rītā pēc pasākuma Salacgrīvas vidusskolas komandas pārstāve Krista Facebook un Instagram  ” Vides draugu”  lapā rakstīja:

Tikai tagad sākam aptvert pasākumā notiekošo. Jā, 1.vieta. Protams, esam ļoti priecīgas un pateicīgas par superīgo balvu- izglītojošu braucienu uz Somiju. Bet patiesībā iegūtā vieta nav  tas pats svarīgākais. Projekts “Jaunie vides līderi” sniedza tik daudz gan mums katrai individuāli, gan komandai, gan skolai, gan visai Latvijai. Jā, kopā esam spēruši solīti pretī  izpratnei par aprites ekonomiku Latvijā.

Milzīgs paldies organizatoriem par tik fantastisku iespēju! Un šis jau ir tikai STARTS daudz nopietnākām aktivitātēm vides problēmu risināšanā.”

Bija patīkami dzirdēt, ka atzinīgus vārdus par ciemošanos mūsu skolā izteica Naukšēnu vidusskolas komanda. Bet lielu pārsteigumu mums bija sagatavojusi Valmieras 5.vidusskolas komanda. Kad ciemojāmies pie viņiem, devām valmieriešiem izaicinājumu-pagatavot no mūsu iedotajām metāliskajām bundžām un korķīšiem kādu mākslas priekšmetu. Pasākumā svinīgi mums tika pasniegts dekors- vēja zvani. Liels paldies Valmieras 5.vidusskolai par šo darinājumu!

Katras grupas skolotājam/koordinatoram bija jānovērtē skolēnu grupas darbs visu mēnešu garumā un jānosaka līderis. Salacgrīvas meiteņu komandā visas strādāja līdzvērtīgi. Projekts bija paredzēts vidusskolēniem, bet komandā pieteicās arī astotklasnieces. Komandā darbojas Elizabete Bērziņa (8.a), Diāna Zmičerevska (8.a), Linda Ivanova (10.kl.), Monta Mieze (10.kl.) un Krista Muciņa (11.kl.). Meitenes ir ļoti noslogotas ar vēl daudz citiem darbiem un pienākumiem, tāpēc šim projektam tika izmantoti arī vakari un svētdienas. Bet vienmēr grupā kāds ir, kurš disciplinē pārējos, pasaka kādu kritisku vārdu, ja redz kļūdas utt. Tāda ir Krista Muciņa, tāpēc arī viņai pienācās specbalva. Gandarījums par paveikto visām, jo, uzsākot darbošanos projektā, nezinājām, ka būs balva, kur nu vēl mācību ceļojums uz Somiju. Tas nozīmē, ka neviens grupas dalībnieks nestrādāja balvas dēļ.

Lielu paldies JVL grupa saka visiem Salacgrīvas vidusskolas skolēniem, skolotājiem, tehniskajiem darbiniekiem, arī vecākiem un skolas direktorei, kuri atbalsta dažādu aktivitāšu norisi skolā, lai uzlabotu skolas vidi, domājot arī par globālām problēmām.

Salacgrīvas vidusskolas komanda “Vides draugi” savu ZPD tēmu par pārtikas atkritumu samazināšanu skolā izvēlējās septembrī- projekta pirmajā tikšanās reizē. Pirmajā reizē, braucot mājās no nodarbībām, radās ideja savu grupu nosaukt “Vides draugi” un izveidot savu profilu facebook, kam ātri vien bija sekotāji. Arī par šo tika saņemta uzslava.

Projekts noslēdzies, bet ar to darbošanās nebeigsies. Ceram arī uz atsaucību turpmākajās vides aktivitātēs. Turpiniet sekot līdzi sociālos tīklos “Vides draugu” aktivitātēm!

Diāna Zmičerevska un “Vides draugi” Salacgrīvas vidusskolā

 

 

Atbildēt