Profesiju diena uzņēmumā AS “Grindeks”

No Salacgrīvas vidusskolas karjeras izglītības konsultantes – skolotājas Intas Ciršas uzzināju par profesiju dienām uzņēmumā AS “Grindeks”. Mamma pamudināja pieteikties šajās profesiju dienās, jo gribēju iepazīt par šīs profesijas pārstāvju darbu vairāk, jo vēlos saistīt savu nākotnes profesiju ar farmāciju. Uzrakstīju motivācijas vēstuli un pieteikumu, aizsūtīju AS “Grindeks” pārstāvei Ilzei Virzei. Mana uzrakstītā motivācijas vēstule un pieteikums piedalījās konkursā un uzvarēja.

Tiku uzaicināta uz AS “Grindeks” 3.martā. Mans mērķis bija iepazīt ražošanas farmaceita profesiju. Aizbraucot uz uzņēmumu, mani ļoti laipni sagaidīja. Ražošanas farmaceiti, ar kuriem pavadīju dienu kopā, bija ļoti zinoši un atsaucīgi. Dienas garumā uzzināju, kā tiek veiktas analīzes tabletēm un kā notiek tablešu un kapsulu ražošana – sastāvdaļu sajaukšana, mitruma pārbaude, paraugu ņemšana un to analizēšana, iepakošana. Izmantojot dažādas iekārtas, pārbaudīju tablešu cietību, maisījuma birstamību, blīvumu, šķīdību ūdenī noteiktā temperatūrā un tablešu defektus. Šīs dienas laikā uzaicinātie skolēni individuāli iepazina  profesiju atbilstīgi savai izvēlei – gan dažādās laboratorijās, gan ražošanas cehā. Visiem mums bija jāievēro stingri noteikumi, piemēram, ražošanas cehā nedrīkstēja izmantot telefonu, strādājot laboratorijās, jālieto sejas maskas un speciāls apģērbs.

Man šī diena ļoti patika, jo tā bija interesanta, bagāta ar dažādām izzinošām darbībām un atklājumiem. Es ieguvu arī jaunus draugus. Profesiju dienas laikā tikām arī filmēti. Sižetu rādīja TV3 life sestdien, 7.martā, raidījumā “Attīstības kods”.

Līva Tauriņa, 9. a klases skolniece

Atbildēt