Pirmo klašu skolēni – programmā “Latvijas skolas soma”

 

Noķērām – noķērām saulīti! Tā bija kopā ar mums visu mācību vizītes dienu!!!

Tikko saulīte spožāka, zālīte zaļāka, debesis, šķiet, zilākas, taureņi un putni lidinās ļaujoties vieglam vējiņam, puķes zied visās varavīksnes krāsās – ir skaidrs: vasara tuvojas! Vēl jāizmanto iespēja pabūt kopā. Salacgrīvas vidusskolas 1.a un 1.b klase viesojās Siguldā, iepazīstot tās kultūrvēsturiskos objektus un Latvijas vēsturi programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros.

Pilis katram saistās ar ko citu – vienam ar ainu no pasaku filmām, otram ar kaut ko greznu un aristokrātisku no pagātnes, vai vēstures grāmatām. Skolotāj, bet, kur tad tas karalis …. Gaujas kreiso krastu kontrolējošie Zobenbrāļi laikā no 1204. līdz 1209. gadam uzcēla Siguldas pili. Sākotnēji tā bija  kā cietoksnis ar kapelu. Vēlāk pils pārbūvēta par konventa tipa celtni. Pilij bija plaša ārējā priekšpils un pie tās izveidojās rosīga tirgotāju un amatnieku apmetne.

Pils karos tika bojāta un ar laiku zaudēja savu militāro nozīmi. Turklāt 18. gadsimta sākumā Ziemeļu kara laikā pili nopostīja un vairs neatjaunoja. Pilsdrupu varenie laukakmens mūri glabā daudz vēsturisku notikumu un stāstu. Aizraujoši ir iztēloties, kā Livonijas ordeņa bruņinieki kādreiz te spodrinājuši savas cīņas prasmes.

Siguldas pils teritorija ir piemērota vieta, lai vērtos uz skaistajām Gaujas senlejas ainavām. Ieraudzījām Turaidu, Krimuldu un neaizsniedzamas koku galotnes. Cik skaista ir Latvija!

Salacgrīvas vidusskolas 1.a klases audzinātāja

Laila Rozenberga

 

Atbildēt