“Personības akadēmija” 2024

Jau trešo gadu projekta “Sporto visa klase” laikā tiek organizēta vasaras diennakts nometne bērniem “Personības akadēmija”. Uz šo nomentni dodas skolēni no tām klasēm, kuras piedalās sezonas noslēguma finālsacensībās “Sporto visa klase”. Katru gadu nometne notiek citā pilsētā.

Šogad – Ventspilī. No 9. jūnija līdz 16.jūnijam 5.a klases skolēni Katrīna Reiziņa un Matīss Zvejnieks un 6.b klases skolēni Emīlija Zvejniece un Kārlis Kalniņš pavadīja elpu aizraujošā nometnē, lai sadraudzētos, lai mācītos (pēc tam apmācītu savus klasesbiedrus), lai sportotu, lai piedalītos dažādās personības meistarklasēs un gūtu gan emocionālu, gan fizisku labsajūtu.

Pusaudži katru dienu tikās ar sportistiem – olimpiešiem, piemēram, ar Aleksandru Samoilovu, Sandi Ozoliņu, Artūru Plēsnieku, paraolimpieti Diānu Krūmiņu, u.c.

Dienas otra daļa parasti bija veltīta nelielai izklaidei un nopietnai sarunai, jo ar skolēniem tikās Latvijā zināmi mūziķi, piemēram, Artūrs Strautiņš un Dons.

Ar Donu nometnes dalībnieki tikās Ventspils Mūzikas vidusskolā.

Skolēni piedalījās nakts pārgājienā ar naksņošanu teltīs, mācījās šaut ar loku un bultām, jo “Daba laba” un “Zaļā josta” māca par izdzīvošanas mākslu dabā.

Visi dalībnieki varēja apgūt pirmās iemaņas golfa spēlē, ko piedāvāja golfa meistarklase.

Ja pilsēta pie jūras un upes, tad bez laivošanas neiztikt, to nodrošināja “Daba laba”.

Ja sportiskas un tik dažādas aktivitātes, tad noteikti ir jāiepazīstas arī ar neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, kuru vada Liene Cipule.

Sportistiem ir vajadzīgs pilnveidot un attīstīt arī prāts, ne tikai kājas un rokas, tādēļ izzinošo nodarbību apmeklējumi VIZIUM un Piejūras brīvdabas muzejā ir tik vērtīgi personību akadēmijā.

Nodarbības, sports, nodarbības, peldēšana, meditācija – tas viss, lai stiprinātu fizisko un emocionālo labsajūtu.

Visam interesantajam un labajam pienāk beigas. Taču, ja tās ir tik grandiozas, kā vizināšanās ar kuģīti “Hercogs Jēkabs” pa Ventu, lai notiek.

Arī nākamgad vēl ir iespēja kādam tikt šādā interesanatā un aizraujošā nometnē, tikai jāuzvar reģiona pusfinālā “Sporto visa klase”, lai tiktu finālā:)

Par visu sīkāk un detalizētāk vari lasīt – https://www.olimpiade.lv/zinas/raksts/atklata-nometne-personibas-akademija-2024

Paldies šo skolēnu vecākiem par aizgādāšanu un atgādāšanu.

Iveta Kupča, 5.a klases audzinātāja

Foto: https://www.flickr.com/photos/198463389@N07/albums/

Atbildēt