Olimpiskās dienas rezultāti

“Olimpiskā diena 2021”  šogad notika pavasarī, 21.maijā. Šī sportiskā diena tiek rīkota godinot Starptautiskās Olimpiskās komitejas un Latvijas Olimpiskās komitejas dibināšanas dienu. Šī gada devīze bija “Mēs esam sportiņā!” Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā “Olimpiskā diena 2021” šogad notika jau 29to gadu. “Olimpisko dienu” Salacgrīvā sadarbībā ar Salacgrīvas vidusskolu un PII “Vilnītis” mācību procesa ietvaros rīkoja sporta un atpūtas komplekss “Zvejnieku parks” .

Jau 8.30 stadionā pulcējās 1.- 6.klašu skolēni. Sporta metodiķe Mārīte Jankovska, skanot LOK himnai, aicināja uzvilkt LOK karogu Salacgrīvas jātnieku kluba “Fēnikss” sportistēm –  Salacgrīvas vidusskolas audzēknēm Elizabetei Līcītei un Emīlijai Bergmanei. Abas šis meitenes ir startējušas ar labiem panākumiem gan Latvijas, gan Igaunijas rīkotajās sacensībās. Abas šīs meitenes ir šī kluba labākās sportistes, Elizabete sacensībās startē pārvarot 80cm augstus šķēršļus, bet Emīlija ar savu zirgu pārvar jau 100cm un 110cm augstus šķēršļus. Pēc himnas visus svētkos sveica un uzmundrinošus vārdus teica Salacgrīvas vidusskolas direktores pienākumu izpildītāja Iveta Kupča un Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs.

Skanot “Bermudu divstūra” dziesmai “Sarkanbaltsarkanais”, Mārītes Jankovskas un Salacgrīvas vidusskolas 10.klases skolnieču Ances Kalniņas un Kates Mennikas-Ozoliņas pavadībā 1.-6. klašu skolēni veica Olimpiskās dienas vingrošanas kompleksu. Pēc iesildīšanās notika dažādas sacensības 1.- 2., 3.- 4. un 5.- 6.klašu grupām.

1.-2.klašu grupa sacentās 60m skrējienā, “Mušiņu“ turnīrā meitenēm un “Tīklu bola”  turnīrā zēniem.

1.klašu grupā 60m skrējienā meitenēm 3.vietu izcīnīja Dārta Gederta (1.B), 2.vietā ierindojās Laine Auziņa (1.B) un 1.vietu ieguva Marta Tomsone (1.B). Zēnu konkurencē 1.klašu grupā 3.vietā Fēlikss Sangovičs (1.A), 2.vietā Kārlis Augusts Uzuleņš (1.B) un 1.vietā Roberts Pommers( 1.B).

2.klašu grupā 60m skrējienā starp meitenēm 3.vietā ierindojās Enija Šlekone (2.A), 2.vietā Katrīna Reiziņa (2.A) un 1.vietā Heidija Linde (2.B). Savukārt starp 2.klases zēniem 3.vietu izcīnīja Armands Lemberts (2.B), 2.vietā Pēteris Kristers Tomsons (2.A) un 1.vietā Mārtiņš Pommers (2.B).  “Mušiņu” turnīrā meitenēm 1.vietu izcīnīja 2.B klase, 2.vietu – 1.B, 3.vietu – 2.A un 4.vietu izcīnīja 1.A klases meitenes. Savukārt zēniem sacenšoties “Tīklu bolā”, 1.vietu izcīnīja 2.A, 2.vietu – 1.A, 3.vietu – 2.B un 4.vietā 1.B klases puiši.  Kopvērtējumā 1.-2.klašu grupā 4.vietā 1.A (6,5p.), 3.vietā 1.B (6p.) , 2.vietā 2.A klase (4,5p.) un 2.B klase (4p.) šo “Olimpisko dienu” noslēdza kā uzvarētājklase 1.-2.klašu grupā. Šīs sacensības palīdzēja novadīt Ance Kalniņa un Elīna Gertnere. Paldies viņām.

3.-4.klašu grupā sacensības notika 60m skrējienā, “Tautas bumbā” un jautrības stafetē.

3.klašu grupā 60m skrējienā meitenēm 3.vietu izcīnīja Lote Berga (3.B), 2.vietā Alise Tomsone (3.B) un 1.vietā Agnese Bērziņa (3.A). Zēnu konkurencē 3.vietā ierindojās Gustavs Bergs (3.B), 2.vietā Markuss Kalniņš (3.A) un visātrākais starp zēniem un 1.vieta 3.A klases skolēnam Danielam Ērenfrīdam.

4.klašu grupā 60m skrējienā starp meitenēm 3.vietā ierindojās Simona Rute Vilemsone (4.B), 2.vietā Ieva Daugule (4.B) un 1.vietā Madara Vasila (4.B). Savukārt starp 4.klases zēniem 3.vietu izcīnīja Artūrs Keišs (4.A), 2.vietā Mariss Zvejnieks (4.A) un 1.vietā Alekss Īvāns (4.B).

“Tautas bumbā” 4.vieta – 3.A, 3.vieta – 4.A, 2.vieta – 3.B un 1.vieta – 4.B.

Jautrības stafetē 4.vieta – 3.B, 3.vieta – 3.A, 2.vieta – 4.A un 1.vieta – 4.B klasei.

Kopvērtējumā 3.- 4.klašu grupā 4.vietā 3.A (7p.), 3.vietā 3.B (6p.) , 2.vietā 4.A klase (5p.) un 4.B klase (2p.) šo Olimpisko dienu noslēdza kā uzvarētāji šajā klašu grupā.

5.- 6.klašu grupā bērni sacentās 60m skrējienā, “Tautas bumbā” un jautrības stafetē.

5.klašu grupā 60m skrējienā meitenēm 3.vietu izcīnīja Karlīna Zeņina, 2.vietā Sofija Gromova un 1.vietā Paula Kotāne. Visas trīs meitenes mācās 5.A klasē.  Zēnu konkurencē 3.vietā ierindojās Alekss Misiņš (5.A), 2.vietā Tomass Tomsons (5.B) un 1.vieta Viestardam Majoram no 5.A klases.

6.klašu grupā 60m skrējienā  meitenēm 3.vietā ierindojās 6.A klases skolniece Estere Zvejniece, 2.vietā Evelīna Vasiļevska (6.B) un 1.vietā Emīlija Goba(6.A). Savukārt starp 6.klases zēniem 3.vietu izcīnīja Aleksis Romanovs no 6.A, 2.vietā Markuss Sidorčuks no 6.B un 1.vietā Heinrihs Ende no 6.A klases.

“Tautas bumbā” 5.vieta – 6.C, 4.vieta – 5.B, 3.vieta – 6.B, 2.vieta – 6.A un 1.vieta – 5.A klasei. Jautrības stafetē 5.vieta – 5.B, 4.vieta – 6.C, 3.vieta – 6.B, 2.vieta – 5.A un uzvarētāji – 6.A klase.

Kopvērtējumā 5.- 6.klašu grupā 5.vietā ar 9,5 punktiem – 6.C klase, 4.vietā ar 9p. –  5.B klase, 3.vietu izcīnīja 6.B (6p.) , 2.vietu ar 3,5p. ieguva 6.A klase  un 5.A klase (3p.) izcīnīja 1.vietu šajā klašu grupā un ieguva galveno balvu – “Olimpiskās dienas 2021” kausu.

Šo klašu grupām tiesāt palīdzēja Sandra Bērziņa, Endija Eglīte, Kate Ozoliņa – Mennika, Daniels Grigorjevs, Māris Bergšteins, Patrīcija Altenburga, Mikus Niks Grigorjevs, Kevins Šrenks, Maksis Obuhovskis un Arvīds Gertners. Paldies viņiem.

60m skrējiena godalgoto vietu ieguvēji saņēma medaļas un pārsteiguma balvas no Latvijas Olimpiskās Komitejas, kā arī katra klase saņēma sacensību dienas kliņģeri. Visi šo klašu bērni un skolotāji saņēma “Olimpiskās dienas 2021” sertifikātu par piedalīšanos. Salacgrīvas vidusskola no LOK saņēma 3 grāmatas par mūsu olimpiešiem Pjončhanā un Rio un “Latvijas sporta lepnums 100”.