Olimpiskā diena arī Salacgrīvas vidusskolā

23.septembris bija īpašs 500 vietās Latvijā, kurās notika  Olimpiskās dienas pasākumi bija veltīti volejbolam ar devīzi “ Padod bumbu” . Šī diena noslēdza Eiropas sporta nedēļu. Arī Salacgrīvas vidusskola piedalījās šajā dienā. Katru gadu sākumskolas skolēni un skolotāji bija čakli vingrojuši, bet tik plaši skola iesaistījās pirmo reizi.

8.30 1.-5.klašu skolēni pulcējās stadionā uz svinīgo dienas atklāšanu, skolēnus uzrunāja pasākuma iniciatore Mārīte Salmane. Skanot himnai ar mūsdienu olimpisko spēļu aizsācēja Pjēra de Kubertēna vārdiem, tika pacelts karogs. Tas tika uzticēts jaunajiem vieglatlētiem, kas guvuši arī starptautiskus panākumus Alisei Smiltei un Aleksim Gobam. (šķita, ka Aleksis ir trenējies uzvilkt karogu šīs mūzikas pavadījumā, jo precīzi ar pēdējo akordu karogs bija uzvilkts pašā augšā).

Pirms īpaši šai dienai izveidotā vingrojumu kompleksa skolēnus uzrunāja direktores vietniece Inta Cirša- atgādinot sporta nedēļas  devīzi” Esi kustīgs, esi vesels” , novēlot veiksmīgu sportisku dienu. Vingrojumu kompleksu novadīja M.Salmane un 11.klases skolniece Elīna Runce (to darot ne jau pirmo reizi). Katram dalībniekam rokās bija simboliskas hantelītes ar olimpisko simboliku. Lai nostiprinātu prasmes, vingrojums tika izpildīts divas reizes. Gatavojoties šai dienai, visgrūtākais uzdevums bija sporta skolotājām Rasmai Turkai un Sandrai Bērziņai – kā nodarbināt visas klases. Bet tas viņām lieliski izdevās , lielu palīdzību spiedza skolēni-tiesneši – Samanta Kalniņa no 8.a,Jēkabs Tomsons, Sandis Vosekalns no 8.b, Karlīna Karlsone, Kate Laima Majore, Ritvars Zvejnieks, Anete Ozola, Endija Eglīte, Amanda Stane no 11., Solveiga Zeltiņa no 12.klases.

1..klašu skolēni skrēja uz laiku 150 m, sacentās dažādās stafetēs, kurās tika izmantota volejbola bumba, meta mērķī. Sportiskākā klase izrādījās 1.b, bet labākās skrējējas- Alise Romanova, Ksenija Ziemele, Sanija Silvanoviča, bet ātrākie zēni bija Tomass Tomsons, Viestards Majors, Markuss Lejnieks. 2. un 3.klašu skolēni skrēja 200 m. Labākie 2.klašu grupā – Marta Viļļa, Amēlija Vilkaule, Elise Burdikova, Kristians Kovačs, Dāniels Lūsis, 3.-4.vietu dalīja Kristians Bērziņš un Markuss Sidorčuks. Labākie 3.klašu sprinteri – Amanda Hofmane, Elizebete Līcīte, Tīna Adele Zeniņa, Rolands Daugulis. Vēl 2.-3.klašu skolēni sacentās jautrības stafetēs un tautas bumbas sacensībās. Sportiskākā izrādījās 2.klases- 1.vietā 2.a, 2.vietā –  2.b, 3.vietā –  2.c klase.  4.-5.klašu skolēniem bija gan stafešu skrējieni, gan tautas bumbas sacensības, gan volejbola piespēles. Uzvarētāju godā 5.a, 5.b, 4.b. Visi dalībnieki saņēma īpašu šai dienas veidotu diplomu angļu valodā ar SOK priekšsēdētāja Tomasa Baha  un LOK prezidenta Aldoņa Vrubļevska parakstiem, bet uzvarētājklases –saldumus. 1.vietas ieguvēji saņēma kliņģeri, bet individuālo uzvarētāju krūtis rotāja spīdīgas medaļas.

11.20 uz skrejceļa stājās 6.-9.klašu skolēni Viņiem veiksmīgu sportošanu novēlēja skolas direktore Sanita Šlekone.  Arī šī grupa sāka savu Olimpisko dienu ar vingrošanu. 6.-7.klašu skolēni sacentās volejbola piespēlēs pa vienam, piedalījās jautrības stafetē. Meitenes turpināja sacensības ar tautas bumbu, bet zēni parādīja savas prasmes tīkla bumbas spēlē. Veiksmīgā izrādījās 6.b, 7.a un 7.b kalšu skolēni.  8.-9.klašu skolēni rādīja savas apgūtās prasmes volejbola spēlē, veica volejbola piespēles un parādīja savu azartu jautrības stafetē. Uzvarētāju godā tika 8.b klase, 2.vietā 9.b, 3.vietā 9.a.

13.30 stadionā pulcējās vidusskolēni, kuri tāpat kā viņu jaunākie  skolasbiedri sāka ar olimpisko vingrošanas kompleksu. Jautrības stafetē skolēniem bija ne tikai jāparāda ātrums, bet arī jāieslēdz prāts, lai neļautu pretiniekiem uzvarēt, noliekot pareizajā vietā konusu, skolēni rādīja prasmes piespēlēs un spēlēs volejbolu, šīs sacensības izvērtās visai spraigas. Uzvarēja 12.klase, aiz sevis atstājot 11. Un 10.klases.

Olimpiskajā dienā tiesneši bija stadiona darbinieki- Aldis Riekstiņš, Māris Bergšteins, Marija Rožlapa, Mārīte Salmane.

Arī Laika vecis mūs saudzēja, jo no rīta , klausoties laika ziņas par lietu Rīgā, māca bažas, kā tad būs pie mums, bet viss labi- saule un vējš.

Šī bija īsta sporta nedēļa mūsu skolā, tā aizsākās 17. septembrī ar 35. jubilejas skrējienu “ Trīs tilti”  un noslēdzās ar masveidīgāko Olimpisko dienu mūsu skolā. Lai visiem sportisks mācību gads! Vēl jānovērtē skolēnu zīmējumi, kas veltīti volejbolam.

Līdzi juta un  ar visiem kopā vingroja

Inta Cirša