Olimpiāde – “Veselīgs un sabalansēts uzturs”

20.septembrī Salacgrīvas vidusskolā norisinājās Veselīga uztura olimpiāde 4.klašu skolēniem par veselīga un sabalansēta uztura jautājumiem. Pasākums ir ESF projekta „Slimību profilakses un kontroles centra organizēti vietēja mēroga pasākumi sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei 10 pašvaldībās” ietvaros.

  

Tā kā skolēnu vecumā fizioloģiski palielinās vajadzība pēc uzturvielām, svarīga ir uzņemto pārtikas produktu uzturvērtība un sabalansētība. Liela nozīme ir skolēnu izglītošanai sabalansēta uztura jautājumos, veicinot veselīga uztura izvēli skolēnu vidū un nodrošinot ikdienā ieteicamu pārtikas produktu pieejamību.

Pasākumu mērķis ir bērniem saprotamā un ierastā veidā apgūt ar veselīga uztura jautājumiem saistītu informāciju, t.i., mācību olimpiādes veidā.

Skolēniem bija jāveic 5 aktivitātes:

  1. Stafete „Produktu grupas” – uzdevuma laikā tika pārbaudītas skolēnu zināšanas par dažādu pārtikas produktu piederību produktu grupām.

  2. Uzdevums „Cukura detektīvs” – uzdevuma laikā tika pārbaudītas skolēnu zināšanas un prasmes atrast uz produkta etiķetes norādīto cukura daudzumu un izmantot iegūto informāciju praktiski.

 

3. Teorētisko zināšanu pārbaude „Vai zini?” – pārbaudes laikā skolēni parādīja savas prasmes pielietot iegūtās zināšanas par veselīga un sabalansēta uztura pamatprincipiem, uzturvielu avotiem, brokastošanas nozīmi, augļu un dārzeņu lietošanu ikdienas uzturā, dzeramā ūdens pietiekamas uzņemšanas nozīmīgumu, kā arī dažādu neveselīgu pārtikas produktu negatīvo ietekmi uz veselību.

  4. Uzdevums „Veselīgie Latvijas gardumi” – uzdevuma laikā tika pārbaudītas skolēnu spējas atpazīt un nosaukt Latvijā audzētus dārzeņus un ogas.

 5. Uzdevums „Veselīgā uztura šķīvis” – uzdevuma laikā tika pārbaudīts, kā skolēni ir sapratuši veselīgā uztura šķīvja pamatprincipus, kā arī skolēnu spējas pareizi izvietot produktus atbilstoši šķīvja principam.

Skolēni startēja komandās, apkopojot rezultātus – kāda komanda bija arī uzvarētāja, taču ieguvēji ir visi. Rezultātu starpība starp komandām bija tikai daži punkti. Uztura speciālistes secinājums bija, ka mūsu skolas skolēni ir zinoši, gudri šajā jautājumā un esot parādījuši ļoti augstus rezultātus.

 

Katra komanda saņēma dāvanās veselīgos našķus “Ābolu čipsus” ar kakao (140 kcal), “Žāvētus bumbierus ar zemenēm un ķiršiem”, katra klase ieguva īpašu pareiza uztura šķīvi, katrs skolēns ieguva dažādu sabalansēta ēdiena recepšu paliktni.

Paldies uztura speciālistēm no onPlate.

Direktora vietniece izglītības jomā Iveta Kupča

 

 

 

 

Atbildēt