Mūsu skolnieces Ekoskolu vasaras forumā

Lai gan ir vēl vasaras brīvlaiks, tomēr nevar tikai atpūsties, un tieši tāpēc gan Salacgrīvas vidusskolas skolotājas, gan skolēni devās pilnveidoties forumā.

Ekoskolas forums notika no 16. līdz 18. augustam. Mūsu skolu pārstāvēja Signe Zvejniece un  Marta Antonova. Priecājāmies, ka istabiņā, kurā dzīvojām, bija ļoti aktīvi, draudzīgi, asprātīgi, laipni un saprotoši cilvēki. Katru brīvo brīdi izmantojām, lai uzzinātu ko jaunu viens par otru vai lai spēlētu spēli “kartupeļi”. Jau pirmajās 40 minūtēs mēs zinājām viens otra hobijus, mums bija uztaisīta grupas bilde un jau izveidota WhatsApp grupa.

Foruma galvenā tēma bija “Klimata pārmaiņas”. Izrādās- ir pietiekami daudz cilvēku, kuri netic klimata pārmaiņām vai noliedz tās. KLIMATA PĀRMAIŅAS IR ĪSTAS, un zinātnieki vairs par to nestrīdas. Ja cilvēki nemainīs savus ieradumus, tad klimats tiks neatgriezeniski izmainīts uz slikto pusi. Par laimi, mums vēl ir laiks ko mainīt. Labs sākums būs, ja uzturā mazāk tiks lietota gaļa, jo gaļas ieguvei tiek patērēts daudz resursu. Vēl cilvēki varētu uzlabot savu fizisko formu un samazināt gaisa piesārņojumu, biežāk pārvietojoties ar kājām vai riteni.

Forumā vēl bija iespēja iemācīties argumentēt un pamatot savu viedokli,  uzzināt, kā veidot efektīvas un maza budžeta akcijas un piesaistīt sabiedrības uzmanību, attīstīt publiskās runas iemaņas, kritiski domāt. Visas šīs lietas palīdzēja izveidot grupas prezentāciju par to, kas ir Ekopadome un tās mērķiem. Aizraujoša bija arī vakara pastaiga simulētā vidē, kur klimata pārmaiņas ir neatgriezeniski visu sabojājušas. Visa komanda bijām dubļos līdz ausīm, bet, ja nopietni, tad tikai līdz gurniem.

Manuprāt, ekoskolas forums bija jautrs veids, kā mācīties par vidi. Tas deva man iedvesmu, kā mūsu skolas un Ekopadomes ikdienu padarīt interesantāku.

 

Ekopadomes prezidente Marta Antonova

Atbildēt