Mūsu drošībai

Sācies jaunais mācību gads, laiks ir labs un daudzi mūsu skolēni brauc uz skolu ar velosipēdiem. Pilsētā un arī skolas tuvumā norit remontdarbi, tāpēc visiem satiksmes dalībniekiem jābūt pēc iespējas  uzmanīgākiem. Jāievēro ceļa zīmes, norādītie celiņi, jābrauc pa labo pusi , jārāda pagrieziens un priekšā braucošie jābrīdina ar zvanu.

Arī gājējiem jābūt divtik uzmanīgiem, jāiet pa gājējiem norādīto celiņu.

Mūsu drošība ir mūsu pašu rokās. Sargāsim sevi un citus!

ATGĀDINĀJUMS VELOSIPĒDISTIEM NO VALSTS POLICIJAS MĀJAS LAPAS:

* Braukt ar velosipēdu pa brauktuvi vai nomali atļauts personām, kas nav jaunākas par 12 gadiem. Velosipēda vadītājam jābūt klāt velosipēda, mopēda vai jebkura mehāniskā transportlīdzekļa vadītāja apliecībai, bet mopēda vadītājam – mopēda vai jebkura mehāniskā transportlīdzekļa vadītāja apliecībai.

* Bērni, kas nav jaunāki par 7 gadiem, drīkst braukt ar velosipēdu pa brauktuvi vai nomali tikai pilngadīgās personas pavadībā.

* Velosipēdam jābūt vienmēr tehniskā kārtībā.

*Velosipēdam tumšā diennakts laikā vai nepietiekamības redzamības apstākļos abos sānos jābūt diviem oranžiem gaismas atstarotājiem, kā arī priekšā jādeg baltās gaismas lukturim, bet aizmugurē – sarkanas krāsas lukturim. Ja lukturu nav vai tie nedarbojas, velosipēdam priekšpusē jābūt aprīkotam ar baltu atstarotāju, bet aizmugurē ar sarkanu atstarotāju.

* Ar velosipēdu pa ceļu atļauts braukt vienā rindā un iespējami tuvāk brauktuves labajai malai. Ja ir ierīkots velosipēdu ceļš, tad velosipēdam pa ceļu braukt aizliegts.

* Ar velosipēdu aizliegts braukt pa gājēju ceļiem. Ar mopēdu aizliegts braukt pa gājēju un velosipēdu ceļiem, pa ietvēm. Velosipēdiem drīkst braukt pa ietvēm tikai tad, ja netraucē gājēju pārvietošanos.

* Bieži varam redzēt, ka velosipēdu vadītāji šķērso brauktuves ar velosipēdu pa gājēju pārejām. Atceries, ka šķērsot brauktuvi pa neregulējamām gājēju pārejām velosipēdu vadītāji drīkst tikai nokāpjot no velosipēda un ejot pāri gājēju pārejai, stumjot velosipēdu. Automobiļa vadītājiem nav pienākums palaist velosipēda vadītāju, kas šķērso brauktuvi pa neregulējamu gājēju pāreju, braucot ar velosipēdu. Velosipēds ir transportlīdzeklis, kas paredzēts braukšanai un tā vadītājam ir jāievēro ceļu satiksmes noteikumu prasības!

Atbildēt