Mūsējais Valsts aizsardzības dienestā

Valsts aizsardzības dienesta, Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes mājas lapā varam izlasīt par 12.v klases skolēnu Ernestu Jāni Kupču, kurš šogad nolēma apvienot mācības eksterņa statusā, jo mācās humanitāro kursu, ar Valsts aizsardzības dienestu, kas no 2024.gada 1. janvāra kļūst par obligātu jauniešiem no 18 – 27 gadu vecumam.

“Ernests ir valsts aizsardzības dienesta karavīrs. 19. dzimšanas dienu svinēs 11. novembrī! Cik zīmīgi! Sarunā tiekamies, lai parunātu par izvēli, pieredzi un novembra svētku nozīmi!

“Piesakoties dienestam man nebija nekādu ekspektāciju. Ienācu pilnīgi nezināmā vidē. Izpildīju visu, ko lika. Pamatapmācības posmā pavadītās 10 dienas mežā ļāva iegūt lielu rūdījumu. Nekur dzīvē neko tādu neiegūsi. Vienreizēja pieredze uz visu atlikušo dzīvi. Daudzi maksā lielu naudu, lai iegūtu šādu pieredzi. Mēs, valsts dienesta karavīri šo pieredzi iegūstam bez maksas.”

❓ Kā redzi pārmaiņas sevī?

“Esmu uzlabojis savas fiziskās spējas. Ieguvis rūdījumu un lielu disciplīnu. Apkārtējie saka, ka esmu palicis nosvērtāks. “

❓ Kādas ir tavas sajūtas novembra svētku laikā?

Ernests: “Patriotiskos svētkus mūsu ģimenē svinam. Vecāki vienmēr rūpējušies, lai sarkanbaltsarkanā lentīte būtu piesprausta. Mājās vienmēr plīvo Latvijas valsts karogs un 11.novembrī iedegtas svecītes par godu kritušajiem karavīriem. Jau no bērnības šis laiks asociējies ar militāro parādi un filmu “Rīgas sargi”, ko vienmēr esam skatījušies. Mūsu ģimenē novembra mēnesī vienmēr bijusi pacilātības sajūta! Kopš pats esmu karavīrs un valkāju formas tērpu, ir piederības sajūta lielajai Nacionālo bruņoto spēku ģimenei.  Ar pieteikšanos dienestā pierādu, ka esmu savas valsts patriots un pildu savu pienākumu pret Latvijas valsti!”

❗ Valsts aizsardzības dienestam Ādažos (dienesta sākums 2024.gada 19.jūlijs) līdz 1.decembrim var brīvprātīgi pieteikties www.klustikaravirs.lv

Ernests iedrošina šaubīgos: “Galvenais nebaidīties un pamēģināt! Nešaubies! Fizisko sagatavotību uzlabosi, pilnveidosi sevi šo 11 mēnešu laikā”.

Arī Limbažu novada laikraksts “Auseklis” 10.novembra avīzē raksta par 3 jauniešiem (viens no tiem ir Ernests), kas no mūsu novada šobrīd brīvprātīgi pilda Valsts aizsardzības dienestu.

Teksts: Eva Rekšņa, Mehanizēto kājnieku brigādes sabiedrisko attiecību speciāliste

Atbildēt